Вересень 1936 року в історії

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в вересні 1936 року

3 вересня Зін аль-Абідін бен Алі — туніський політик, а від 1987 до 2011 року — самодержавний президент Тунісу. 14 січня 2011 року після запеклих протестів громадськості він покинув країну і втік до Саудівської Аравії. Його президентство широко розглядається як авторитарна диктатура. Крім іншого він був засуджений за фальсифікацію результатів виборів, репресії та розправи з опозицією
4 вересня Джуда Перл — американський і ізраїльський науковець, автор математичного апарата баєсових мереж, творець математичної та алгоритмічної бази імовірнісного виведення,автор алгоритму розповсюдження довіри для графічних імовірнісних моделей , do-обчислення і обчислення умовних висловлювань, які суперечать факту.
6 вересня Вірна Лізі — італійська акторка.
7 вересня Бадді Холлі — американський співак, автор пісень і піонер рок-н-ролу.
14 вересня Ферід Мурад — американський лікар і фармаколог, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини 1998 року «За відкриття ролі оксиду азоту як сигнальної молекули в регуляції серцево-судинної системи». Показав, що нітрогліцерин та подібні ліки діють як вазодилататори в результаті утворення з них в організмі оксиду азоту NO, який діє як сигнальна молекула і розслабляюче діє на кровоносні судини. Директор Інституту молекулярної медицини при науковому центрі здоров'я Університету Техасу
19 вересня Ел Ортер — американський легкоатлет, дискобол.
29 вересня Сільвіо Берлусконі — італійський політик, Голова Ради Міністрів Італії. Водночас третій у рейтингу найбагатших людей країни , медіа-магнат і власник контрольного пакету акцій холдингу «FinInvest», який об'єднує близько 150 компаній, що діють практично у всіх сферах життя італійців, зокрема футбольного клубу «Мілан»

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в вересні 1936 року

9 вересня Крим Соломон Самійлович — державний і політичний діяч, землевласник, підприємець, меценат, учений-агроном; голова 2-го Кримського крайового уряду ; ініціатор заснування Таврійського університету; караїм за походженням, учасник і провідник караїмського руху в Криму та в екзилі.
12 вересня Герман Гірт — німецький мовознавець, фахівець з індоєвропеїстики.
13 вересня Йоганнес Франц Гартман — німецький, згодом аргентинський астроном.
15 вересня Александрос Заіміс — грецький політик, прем'єр-міністр Греції, президент Другої республіки.
16 вересня Карл Буреш — австрійський адвокат, політик і Федеральний канцлер Австрії.
17 вересня Анрі Луї Ле Шательє — французький фізик та хімік.
21 вересня Антуан Мейє — французький мовознавець, соціолог, член Академії написів і красного письменства з 1924, іноземний член ВУАН з 1924, професор Вищої практичної школи з 1891, почесний доктор Колеж де Франс з 1906.