Вересень 1932 року в історії

Події вересня 1932 року в хронологічному порядку

23 вересня Неджд і Хіджаз об'єднані в одну державу — Саудівську Аравію

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в вересні 1932 року

13 вересня Фелікс Маллум — чадський військовий і політичний діяч, президент Чаду в 1978–1979 роках і прем'єр-міністр.
22 вересня Альгірдас Бразаускас — литовський політик лівого спрямування. прем'єр-міністр і президент Литовської республіки.
25 вересня Адольфо Суарес — іспанський державний діяч, голова уряду Іспанії з 1976 по 1981 рік.
25 вересня Гленн Гульд — канадський піаніст, найбільш відомий завдяки своїм інтерпретаціям музики С. Баха
26 вересня Манмоган Сінґх — індійський державний та політичний діяч, п'ятнадцятий прем'єр-міністр Індії від партії Індійський національний конгрес з 22 травня 2004 року.
27 вересня Олівер Вільямсон — американський економіст, представник неоінституціоналізму. Лауреат Нобелівської премії з економіки 2009 року разом з Елінор Остром «За роботу з аналізу економічного управління»
28 вересня Віктор Хара — чилійський поет, театральний режисер, співак і політичний активіст, який загинув під час військового перевороту 1973 року в Чилі, організованого генералом Аугусто Піночетом. Його жорстоке вбивство на стадіоні «Чилі», перетвореному на концтабір, через кілька днів після перевороту зробило його символом боротьби за свободу і справедливість у всій Латинській Америці. За деякими даними, безпосереднім катом, що катував Віктора і дав згодом наказ про його розстріл, став лейтенант Едвін Дімтер Б'янкі. Зараз Едвін Дімтер працює начальником відділу фінансового контролю управління Асоціації приватних пенсійних фондів міністерства праці Чилі. Згідно з амністією 1979 року, йому не загрожує відповідальність за скоєне

Люди, що померли в вересні 1932 року

15 вересня Слободянюк-Подолян Степан Іванович — український живописець.
16 вересня Рональд Росс — видатний індійський лікар і паразитолог шотландського походження, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини у 1902 році за дослідження малярії.
22 вересня Аутрам Бенгс — американський колекціонер і зоолог.
28 вересня Еміль Орлик — богемський маляр, графік, фотограф, та літограф; представник Віденської сецесії.