Вересень 1924 року в історії

Події вересня 1924 року в хронологічному порядку

15 вересня Татарбунарське повстання

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в вересні 1924 року

6 вересня Брайчевський Михайло Юліанович — український історик та археолог. Лауреат премії ім. Грушевського, лауреат премії Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів, член Української вільної академії наук , дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, голова Київського осередку Українського історичного товариства ім. Грушевського, заслужений діяч науки і техніки, почесний професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»
7 вересня Деніел Іноуі — американський політик. Сенатор США від штату Гаваї, член Демократичної партії. Обіймав посади діючого Голови Сенату США та голови Комітету Сенату з асигнувань. Іноуі беззмінно був членом Сенату США з 1963 року. За тривалістю перебування на цій посаді поступався тільки Роберту Берду
12 вересня Амілкар Кабрал — політичний діяч і революціонер Гвінеї-Бісау й Кабо-Верде, один із засновників і генеральний секретар партії ПАІГК, теоретик антиімперіалістичної та національно-визвольної боротьби.
16 вересня Лорен Беколл — американська актриса театру й кіно, колишня фотомодель. Лауреат премій «Золотий глобус», «Тоні» та інших. Відома своїм низьким грубуватим голосом та ефектною зовнішністю. Беколл уперше здобула популярність у 1940-х, знявшись у ролях фатальних жінок у трилерах разом зі своїм чоловіком, відомим актором Гамфрі Богартом. Також грала в театрі, мюзиклах, кінокомедіях. Її акторська кар'єра триває дотепер
21 вересня Герман Буль — видатний австрійський альпініст. Родоначальник альпійського стилю сходжень у Гімалаях
28 вересня Марчелло Мастроянні — Вінченцо Доменіко Мастроянні, фр. Marcello Vincenzo Domenico Mastroianni — італійський кіноактор. Часто знімався у Федеріко Фелліні й Вітторіо де Сіка. Тричі номінувався на премію «Оскар», одержав 2 нагороди БАФТА Британської кіноакадемії і Каннського кінофестивалю, «Золотий глобус», Volpi Cup та інші. Найвідоміші фільми — «Солодке життя» , «Розлучення по-італійськи» , «Учора, сьогодні, завтра» , «Казанова '70», «Вісім з половиною» , «Шлюб по-італійськи» , «Білі ночі». Був другом відомого українського і радянського фотографа Миколи Гнисюка
30 вересня Трумен Капоте — американський письменник. Писав оповідання, романи, театральні п'єси і нехудожні твори. За його творами було поставлено щонайменше 20 фільмів і телевізійних вистав. Деякі його твори вважаються класикою повоєнної американської літератури: зокрема «Сніданок у Тіффані» та «Холоднокровно»

Люди, що померли в вересні 1924 року

1 вересня Тагиєв Гаджи Зейналабдін — 1 вересня 1924, Мардакан біля Баку — азербайджанський підприємець і філантроп.
1 вересня Джозеф Генрі Блекберн — англійський шахіст. Один з найсильніших гравців світу другої половини XIX століття
6 вересня Марія Валерія Австрійська — ерцгерцогиня Австрійська, донька імператора Австрії Франца Йозефа I та імператриці Сіссі, дружина ерцгерцога Франца Сальватора Австрійського, принца Угорщини, Хорватії та Богемії.
11 вересня Мухаммад Джамалуль Алам II — 27-й султан Брунею з 10 травня 1906 до 11 вересня 1924 року.
14 вересня Конрад Магнуссон — американський легкоатлет, олімпійський чемпіон з перетягування канату.
24 вересня Мануель Естрада Кабрера — гватемальський політичний діяч, президент і диктатор Гватемали з 1898 до 1920 року.