24 вересня в історії

Події 24-го вересня в хронологічному порядку

1838 Розпочалось будівництво Новоросійська
1852 Перший політ на дирижаблі з паровим двигуном зробив француз Анрі Жіффар
1869 На американському ринку відбулася паніка через масову скупку золотих злитків двома бізнесменами («чорна п'ятниця»)
1941 В окупованому німцями Києві почалися вибухи замінованих радянськими диверсантами будинків на Хрещатику та сусідніх вулицях. Серед зруйнованих того дня будинків був «будинок Гінзбурга» — «перший хмарочос України»
1960 У США пущено на воду перший атомний авіаносець «Ентерпрайз»
1989 Папа Іван Павло ІІ привселюдно приніс вибачення Галілею й повернув йому «право бути законним сином церкви»
1993 Мінюст України зареєстрував Організацію Українських Націоналістів (ОУН), голова — останній Президент України в екзилі М. Плав'юк

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися 24-го вересня

15 Вітеллій — римський імператор, який правив з 17 квітня 69 до 20 грудня того ж року. Був одним з імператорів 69 року, «року чотирьох імператорів»
1501 Джироламо Кардано — італійський фізик, математик, філософ, винахідник карданного механізму, автор формули для розв'язку кубічних рівнянь.
1583 Альбрехт Валленштейн — герцог Фридландський та Мекленбурзький, князь Саганський, генералісимус, один з головнокомандувачів військ Священної Римської Імперії під час Тридцятилітньої війни.
1884 Ісмет Іненю — Мустафа Ісмет Іненю тур. Mustafa İsmet İnönü, — турецький державно-політичний діяч, дипломат
1896 Френсіс Скотт Фіцджеральд — американський письменник, автор багатьох романів та оповідань про покоління «епохи джазу», яскравий представник так званого «втраченого покоління».
1941 Даніель Шехтман — ізраїльський фізик і хімік, лауреат Нобелівської премії з хімії за 2011 рік «за відкриття квазікристалів».
1949 Педро Альмодовар — іспанський кінорежисер, сценарист і актор; знімає контроверсійні комедії та драми на побутові теми. Один з найвидатніших режисерів в історії іспанського кінематографу

Топ 7 найвідоміших людей, що померли 24-го вересня

768 Піпін III Короткий — король франків із династії Каролінгів, батько Карла I Великого. У 741 році Піпін із братом Карломаном успадкували від батька Карла Мартела мажордомство, що в ті часи означало фактичне правління франками. Піпін, заручившись згодою папи Захарія, повалив останнього короля з династії Меровінгів, і з 751 року посів на троні
1541 Теофраст Парацельс — лікар епохи Відродження, «перший професор хімії від створення світу». Його псевдонім означає "той, хто наблизився до Цельса, знаменитого римського філософа та лікаря I ст."
1834 Педру I (імператор Бразилії) — імператор Бразильської імперії з 12 жовтня 1822 до 7 квітня 1831, регент з 7 вересня до 12 жовтня 1822 року. Він же король Португалії з 10 березня 1826 до 3 березня 1828 як Педру IV , невдовзі після смерті батька Жуана VI передав престол дочці Марії II
1904 Нільс Рюберг Фінзен — Фарерсько-данський вчений і фізіотерапевт. Народився і провів дитинство на Фарерах, де його батько, ісландець за походженням, обіймав посаду амтманна — намісника датської корони. Розробник наукових основ світлолікування. У 1903 році став першим данським лауреатом Нобелівської премії в галузі фізіології і медицини, "на знак визнання його заслуг у справі лікування хвороб — особливо вовчаку — з допомогою концентрованого світлового випромінювання, що відкрило перед медичною наукою нові широкі горизонти "
1920 Карл Фаберже — російський ювелір, засновник сімейної фірми і династії майстрів ювелірного мистецтва.
1945 Ганс Вільгельм Гейгер — німецький фізик, перший створив детектор альфа-частинок та іншого йонізуючого випромінювання.
2004 Франсуаза Саган — французька письменниця, видатна авторка повоєнної французької літератури.