Жовтень 1939 року в історії

Події жовтня 1939 року в хронологічному порядку

5 жовтня Кінець польсько-німецької війни — останній бій польської Окремої оперативної групи «Полісся» під командою генерала Францішека Клееберга
11 жовтня В Сталіному на центральній вулиці Артема введено в дію першу тролейбусну лінію
12 жовтня Народні Збори Західної України під тиском більшовиків ухвалили декларації, спрямовані на входження краю до складу УРСР
18 жовтня Радянські війська, згідно з «актом про взаємну допомогу», увійшли на територію Естонії
22 жовтня Було проведено вибори до Установи зборів Західної України
24 жовтня Вперше в продаж надійшли нейлонові панчохи — в Уілмінгтоні, штат Делавер
26 жовтня Народні Збори Західної України у Львові ухвалили звернутися до Верховної Ради СРСР із проханням включити Східну Галичину і Волинь до складу Української РСР

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в жовтні 1939 року

7 жовтня Гаролд Крото — Волтер Крото - британський хімік, лауреат Нобелівської премії з хімії за 1996 рік спільно з Робертом Керлом і Річардом Смоллі з формулюванням «за відкриття фулеренів», лауреат медалі Коплі.
8 жовтня Пол Гоґан — австралійський кіноактор, сценарист та продюсер. За головну роль у фільмі «Крокодил Данді», Гоґан в 1986 році нагороджений премією «Золотий Глобус»
18 жовтня Лі Гарві Освальд — звинувачуваний у вбивстві президента США Джона Кеннеді.
22 жовтня Жоакім Чіссано — другий президент Мозамбіку.
24 жовтня Фарід Мюррей Абрахам — американський актор, найбільш відомий за роллю Антоніо Сальєрі у фільмі «Амадей» , за ролями у фільмах «Обличчя зі шрамом» та «Знайти Фостера», а також у серіалі «Чужий серед своїх».
27 жовтня Джон Кліз — англійський актор, комік, учасник британської комедійної групи «Монті Пайтон».
30 жовтня Ліланд Гартвелл — американський вчений, президент і директор Онкологічного дослідницького центру Фреда Гатчінсона. Нагороджений Нобелівською премією з фізіології та медицини 2001 року «за відкриття генів, що беруть участь в регуляції клітинного циклу, і внесок в його дослідження.»

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в жовтні 1939 року

7 жовтня Гарві Кушинг — Вільямс Кушинг - американський нейрохірург. Піонер хірургії мозку, вперше описав синдром і тріаду Кушинга. Його часто називають "батьком сучасної нейрохірургії"
7 жовтня Щукін Борис Васильович — радянський актор театру і кіно, народний артист СРСР , лауреат Сталінської премії першого ступеня.
7 жовтня Скірмунт Роман Олександрович — білоруський державний і політичний діяч.
22 жовтня Лотоцький Олександр Гнатович — український громадсько-політичний діяч, письменник, публіцист, науковець.
27 жовтня Луї Ежен Рой — відомий гаїтянський банкір, тимчасовий президент країни 1930 року.
28 жовтня Еліс Брейді — американська актриса, почала свою кар’єру у німому кіно, пізніше почала зніматися у звукових фільмах.
31 жовтня Ойунський Платон Олексійович — якутський письменник, поет, драматург, мовознавець, фольклорист, громадський і державний діяч; один із засновників Саха держави — Якутської АРСР.