Жовтень 1872 року в історії

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в жовтні 1872 року

3 жовтня Коц Аркадій Якович — радянський поет і перекладач.
6 жовтня Кузмін Михайло Олексійович — російський поет Срібної доби, перекладач, прозаїк, композитор.
10 жовтня Діонісіос Касдагліс — греко-єгипетський тенісист, двічі срібний призер літніх Олімпійських ігор 1896 в Афінах.
11 жовтня Емілі Девісон — Вілдінг Девісон - войовничий активіст, боролася за жіночий суфражизм у Британії. Вона була запроторена до в'язниці у зв'язку з 9 різними причинами і примусово годована 49 разів. Е.Девісон відома тим, що кинулася під колеса колісниці короля Джорджа V
15 жовтня Вільгельм Міклас — австрійський політик. Президент Австрії з 1928 до аншлюсу Австрії Німеччиною 1938 року
15 жовтня Август Нільсон — шведський легкоатлет, олімпійський чемпіон з перетягування канату.
24 жовтня Пфейффер Георгій Васильович — український математик. Академік АН УРСР

Люди, що померли в жовтні 1872 року

10 жовтня Вільям Генрі Сьюард — американський державний діяч, 24-й державний секретар США в 1861–1869, соратник Авраама Лінкольна. З його ім'ям пов'язана покупка Аляски у Російській імперії
14 жовтня Альбрехт Прусський (1809—1872) — прусський принц з династії Гогенцоллернів, п'ятий син короля Пруссії Фрідріха Вільгельма III та королеви Луїзи, генерал-оберст кавалерії прусської армії та генерал-фельдмаршал російської, учасник австро-прусської та франко-прусської війон, член рейхстага Північнонімецького союзу у 1867—1871 роках.
23 жовтня Теофіль Готьє — французький поет, прозаїк, літературний критик, лібретист та художник, значна постать у французькій літературі середини XIX століття. Спочатку Готьє був прихильником романтизму, але потім еволюціонував разом із французькою літературою до декадансу, символізму й модернізму. Він був одним із засновників літературного товариства Парнас, яке проголошувало принципи мистецтва для мистецтва. Зокрема, Готьє належить відомий вислів «Усе корисне бридке»