Жовтень 1849 року в історії

Люди, що народилися в жовтні 1849 року

3 жовтня Дубяго Дмитро Іванович — російський астроном. У 1872 закінчив Петербурзький університет. У 1878—1884 — астроном Пулковської обсерваторії, у 1884—1918 — директор обсерваторії Казанського університету, в 1901—1918 — директор заснованої ним обсерваторії ім. П. Енгельгардта при цьому університеті, у 1899—1905 — ректор Казанського університету
3 жовтня Срезневський В'ячеслав Ізмаїлович — російський і радянський філолог, технічний і спортивний діяч, вчений в області науково-технічної фотографії; син Ізмаїла Івановича Срезневського, брат Бориса Срезневського і Володимира Срезневського, член Російського фотографічного товариства.
6 жовтня Василій Захарофф — грецький торговець зброєю, бізнесмен та фінансист, директор та голова компанії «Vickers-Armstrongs» під час Першої світової війни.
15 жовтня Вільгельм Блос — німецький журналіст, письменник і політик, був депутатом рейхстагу від Соціал-демократичної партії і першим президентом республіканського Вюртембергу.
15 жовтня Немішаєв Клавдій Семенович — російський інженер-залізничник, державний діяч.
19 жовтня Казбирюк Андрій Федорович — російський та український диригент, композитор та музичний педагог.
26 жовтня Фердинанд Георг Фробеніус — німецький математик.

Люди, що померли в жовтні 1849 року

7 жовтня Едгар Аллан По — американський письменник, поет, есеїст, драматург, літературний редактор і критик, один із провідних представників американського романтизму.
17 жовтня Фридерик Шопен — найвидатніший польський композитор та піаніст. Уроджений Fryderyk Franciszek Chopin приймає французький варіант «Frédéric-François», коли у 20 років виїжджає з Польщі до Парижа і не повертається. У польських текстах прізвище іноді пишеться як Szopen
23 жовтня Митьков Михайло Фотійович — декабрист, полковник лейб-гвардії Фінляндського полку. Метеоролог