23 жовтня в історії

Події 23-го жовтня в хронологічному порядку

787 Вселенський собор християнської церкви встановив порядок шанування ікон
1864 За царським наказом ліквідовано Азовське козацьке військо
1917 Скоропадський обраний гетьманом українського козацтва
1941 Радянські війська залишили з боями Харків та районний центр Барвінкове
1943 Війська 4-го Українського фронту оволоділи містом Мелітополь
1944 Радянські війська вибили нацистів з міста Тячів
1946 Розпочалося перше засідання Генеральної Асамблеї ООН

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися 23-го жовтня

1905 Фелікс Блох — американський фізик швейцарського походження.
1940 Пеле — легендарний бразильський футболіст. Єдиний гравець, який тричі вигравав чемпіонат світу з футболу. За кар'єру забив понад 1280 голів і став одним з найрезультативніших гравців в історії футболу. Найкращий бомбардир збірної Бразилії всіх часів — забив 77 голів. Визнаний найкращим футболістом XX століття за версіями ФІФА та IFFHS
1942 Майкл Крайтон — американський письменник, продюсер, режисер, сценарист, найбільше відомий за свої роботи в жанрі наукової фантастики, медичної фантастики та трилера.
1954 Енг Лі — тайваньський кінорежисер та продюсер, режисер фільмів: Їсти, пити, чоловік, жінка , Розум і почуття , Тигр, що крадеться, дракон, що затаївся — за нього отримав премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою 2000 року, Халк і Горбата гора — за який отримав премію «Оскар» за найкращу режисерську роботу 2005 року.
1957 Поль Кагаме — президент Республіки Руанда, засновник Руандійського патріотичного фронту, колишній майор угандійської військової розвідки. Виходець з народності тутсі, яка є етнічною меншиною у Руанді
1976 Раян Рейнольдс — канадський актор кіно та телебачення. Отримав популярність після ролей у фільмах: «Король Вечірок» і «Пастка для туриста»
1985 Масіела Луша — американська поетеса, актриса, продюсер і філантроп, яка стала популярною після зйомок у телесеріалі Джордж Лопез та фільмі Останній вампір. У якості письменника вона переклала вірші та молитви Матері Терези і написала кілька книжок різними мовами

Топ 7 найвідоміших людей, що померли 23-го жовтня

472 Олібрій — римський імператор, що правив з 11 липня по 23 жовтня 472 року.
1872 Теофіль Готьє — французький поет, прозаїк, літературний критик, лібретист та художник, значна постать у французькій літературі середини XIX століття. Спочатку Готьє був прихильником романтизму, але потім еволюціонував разом із французькою літературою до декадансу, символізму й модернізму. Він був одним із засновників літературного товариства Парнас, яке проголошувало принципи мистецтва для мистецтва. Зокрема, Готьє належить відомий вислів «Усе корисне бридке»
1893 Олександр І Баттенберг — перший правитель незалежної від османського панування Болгарії.
1944 Чарльз Гловер Баркла — британський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики 1917 за досягнення у рентгенівській спектроскопії та пов'язаних питаннях рентгенівського випромінювання.
1986 Едвард Адельберт Дойзі — американський біохімік, лауреат Нобелівської премії по фізіології та медицині у 1943 році за відкриття хімічної структури вітаміну K.
2011 Марко Сімончеллі — італійський мотогонщик, учасник чемпіонату світу з шосейно-кільцевих мотогонок MotoGP. Чемпіон світу у класі 250cc. Трагічно загинув під час Гран-Прі Малайзії 23 жовтня 2011 року. Виступав під номером 58
2011 Герберт Аарон Гауптман — американський математик, лауреат Нобелівської премії з хімії 1985 року «за видатні досягнення в розробці прямого методу розшифровки структур», яку він розділив зі своїм багаторічним колегою Джеромом Карлі.