22 жовтня в історії

Події 22-го жовтня в хронологічному порядку

794 Кіото стало столицею Японії
1618 Королівський суд Англії засудив полководця, філософа, ученого Волтера Релі до страти за вільнодумність
1797 Гарнерен Андре-Жак здійснив перший в історії людства стрибок з парашутом
1883 У Нью-Йорку відкрилася «Метрополітен-Опера». У перший вечір звучала опера Гуно «Фауст»
1933 У Львові член ОУН Микола Лемик на знак протесту проти Голодомору в Україні вбив співробітника консуляту СРСР, агента спецслужб Майлова
1937 Заарештований митрополит Київський і всієї України Василь Липківський
1938 Честер Карлсон виготовив першу фотокопію паперового документа

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися 22-го жовтня

1811 Ліст Ференц — угорський композитор, піаніст, педагог, диригент, публіцист, представник музичного романтизму, засновник угорської композиторської школи.
1881 Клінтон Джозеф Девіссон — американський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики 1937 року «за експериментальне відкриття дифракції електронів на кристалах».
1882 Якуб Колас — білоруський поет, народний поет БРСР , академік АН БРСР , член Союзу письменників СРСР , заслужений діяч науки , депутат Верховної Ради БРСР і Верховної Ради СРСР , голова Білоруського республіканського комітету захисту світу.
1917 Джоан Фонтейн — англо-американська актриса, голлівудська кінодіва 1930-х років, яка стала популярною завдяки ролям у класичних фільмах Альфреда Хічкока — «Ребекка» і «Підозра». За роль в останньому з них нагороджена престижною премією «Оскар»
1919 Доріс Лессінг — англійська письменниця, лауреат Нобелівської премії з літератури.
1929 Яшин Лев Іванович — видатний радянський футболіст, воротар, заслужений майстер спорту СРСР , майстер спорту СРСР міжнародного класу, володар «Золотого м'яча» для найкращого футболіста Європи 1963 року за версією журналу «Франс футбол». 3а версією Міжнародної федерації футбольної історії і статистики найкращий воротар в історії футболу. Герой Соціалістичної Праці. Лауреат Ювілейної нагороди УЄФА як найвидатніший російський футболіст 50-річчя
1949 Арсен Венгер — французький футбольний тренер, з 1996 року працює з лондонським «Арсеналом».

Топ 7 найвідоміших людей, що померли 22-го жовтня

1859 Луї Шпор — німецький скрипаль, композитор, диригент і педагог, один з перших представників романтичного стилю в музиці.
1906 Поль Сезанн — французький художник. Імпресіоніст і постімпресіоніст, його творчість мала великий вплив на живопис ХХ сторіччя, зокрема на розвиток кубізму
1928 Ендрю Фішер — австралійський політичний діяч, п’ятий Прем'єр-міністр Австралії.
1973 Пабло Касальс — іспанський віолончеліст, композитор і диригент.
1986 Альберт Сент-Дьйорді — американський біохімік угорського походження, удостоєний в 1937 Нобелівської премії з фізіології та медицини за цикл робіт, присвячених біологічному окисненню.
1990 Луї Альтюссер — французький філософ марксистського напряму.
1995 Кінґслі Еміс — англійський письменник і поет. З під його пера вийшли такі твори як «Щасливчик Джим» , за яку отримав премію Сомерсета Моема у 1955 році, комічне зображення життя провінційного університету, «Візьму дівчину, таку як ти». у 1986 одержав Букерівську премію за книгу «Старі дияволи». Батько Мартіна Еміса