Листопад 1837 року в історії

Події листопада 1837 року в хронологічному порядку

15 листопада Була опублікована система стенографії

Люди, що народилися в листопаді 1837 року

7 листопада Станіслав Тарновський — польський історик літератури, літературний критик, політичний публіцист, лідер краківський консерваторів, професор і ректор Яґеллонського університету, президент Академії знань у Кракові.
11 листопада Артур Ґроттґер — польський живописець, один із провідних представників романтизму в польському мистецтві, ілюстратор, рисувальник, автор циклу творів на тему січневого повстання 1863–1864 рр.
15 листопада Спір Африкан Олександрович — німецькомовний філософ-неокантіанець 19 століття з України, відомий своїм великим впливом на Фрідріха Ніцше та Теодора Лесінґа, що присвятив логіці Спіра тему своєї докторської дисертації.
23 листопада Ян Дидерик ван дер Ваальс — голландський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики в 1910 р.
26 листопада Джон Ньюлендс — англійський хімік. Народився в Лондоні 26 листопада 1837. Батько, шотландський священик Вільям Ньюлендс, не хотів, щоб син пішов по його стопах, підготував його до вступу в хімічний коледж. Мати, Мері Сара Рейну, італійка, прищепила синові любов до музики. Здобувши освіту в коледжі, він в 1857 Ньюлендс стає асистентом хіміка в Королівському сільськогосподарському товаристві. Однак під впливом матері Ньюлендс їде на її батьківщину, до Італії, де набирав сили визвольний рух на чолі з Джузеппе Гарібальді. Там на початку 1860 Ньюлендс познайомився зі Станіслао Канніццаро — одним із реформаторів атомно-молекулярного вчення. Спілкування з Канніццаро, мабуть, привернуло увагу Ньюлендса до проблеми атомних ваг елементів
28 листопада Джон Веслі Гаят — Хайат американський винахідник. Відомий завдяки винайденню целулоїда. У 1869 році Джон Веслі Хайат запатентував целулоїд, який винайшов для того, щоб замінити ним слонову кістку в кулях для більярду