20 листопада в історії

Події 20-го листопада в хронологічному порядку

1624 Захарія Копистенський поставлений архімандритом Києво-Печерської Лаври
1805 Відбулась прем'єра єдиної опери Людвіґа ван Бетховена «Фіделіо»
1818 Симон Болівар проголосив незалежність Венесуели від Іспанського королівства
1910 Початок Мексиканської революції. Франсиско Мадеро оголошує План Сан-Луїс-Потосі, де проголошує себе президентом Мексики та закликає до озброєної боротьби проти диктатора Порфіріо Діаса
1917 Своїм 3-м Універсалом Українська Центральна Рада проголосила самостійність УНР
1918 Більшовики створили тимчасовий уряд УСРР на чолі з Юрієм П'ятаковим
1939 Німецькій поліції наказано арештовувати всіх циган і посилати до концтаборів

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися 20-го листопада

1792 Лобачевський Микола Іванович — відомий російський математик, творець неевклідової геометрії, діяч університетської освіти та народної просвіти. Один з багатьох відомих англійських математиків Вільям Кліффорд назвав Лобачевського «Коперником геометрії»
1858 Сельма Лагерлеф — шведська письменниця, автор художніх, історичних, краєзнавчих книг. Перша жінка-письменниця, відзначена у 1909 році Нобелівською премією з літератури «…у знак визнання піднесеного ідеалізму, яскравої уяви й духовного сприйняття, що характеризують її праці…»
1897 Баграмян Іван Христофорович — радянський воєначальник, Маршал Радянського Союзу , двічі Герой Радянського Союзу , депутат Верховної Ради СРСР 2—5-го скликань, член КПРС з 1941, кандидат в члени ЦК КПРС з 1952.
1923 Надін Гордімер — південноафриканська англомовна письменниця. Лауреат Нобелівської премії з літератури 1991 року, «яка своїм прекрасним епосом принесла величезну користь людству»
1924 Бенуа Мандельброт — французько-американський математик єврейського походження, засновник фрактальної геометрії. Його ім'я відоме багатьом в зв'язку з фракталом, названим на його честь, — множиною Мандельброта. Математик також займався економікою, теорією інформації, космологією та іншими науками. Мандельброт є лауреатом премії Вольфа з фізики у 1993 році, Японської премії за інноваційні ідеї в науці у 2003 році та інших численних нагород
1925 Роберт Кеннеді — американський політичний і державний діяч.
1942 Джо Байден — американський політик ірландського походження, сенатор США від штату Делавер , член демократичної партії. Кандидат у президенти США від Демократичної партії. Барак Обама вибрав Джозефа Байдена як кандидата на пост віце-президента 23 серпня 2008; вибраний у листопаді 2008 віце-президентом США. Інавгурація нових перших осіб держави відбулася в січні 2009. Раніше він двічі, у 1988 і 2008 виставляв свою кандидатуру на виборах президента США, але обидва рази знімав свою кандидатуру на самому початку в кожній із кампаній

Топ 7 найвідоміших людей, що померли 20-го листопада

1316 Іоанн I Посмертний — король Франції, син Людовика X Сварливого і Клеменції Угорської. Іоанн І увійшов у історію Франції як король, що правив найкоротший термін — 5 днів
1945 Френсіс Вільям Астон — англійський фізик, член Лондонського королівського товариства , лауреат Нобелівської премії з хімії за 1922 рік.
1952 Бенедетто Кроче — італійський інтелектуал, філософ, політик, історик та літературний критик. Представник неогегельянства. Доволі значним був вплив Кроче на естетичну думку першої половини XX століття. Основна його праця — «Філософія духу» в 4-х томах: «Естетика як наука про вираження і загальна лінгвістика» , «Логіка як наука про чисте поняття», «Філософія практики» , «Теорія та історія історіографії»
1967 Казимир Функ — американський біохімік польського походження.
1975 Франциско Франко — військовий і політичний діяч Іспанії, фактичний диктатор від 1939 до своєї смерті у 1975 році, генералісимус.
1976 Лисенко Трохим Денисович — агроном, діяч мічуринської агробіології СРСР, академік АН УРСР , академік ВАСГНІЛ , академік АН СРСР , президент ВАСГНІЛ , депутат Верховної Ради СРСР , Герой Соціалістичної Праці , кавалер восьми орденів Леніна, тричі лауреат Сталінської премії.
1978 Джорджо де Кіріко — італійський аристократ, художник і графік XX століття.