Травень 1933 року в історії

Події травня 1933 року в хронологічному порядку

8 травня Махатма Ганді почав голодний страйк проти британського панування в Індії
8 травня Польський президент Ігнаци Мосьціцький обраний на другий строк

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в травні 1933 року

1 травня Мішель Камдессю — французький економіст, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду з 16 січня 1987 до 14 лютого 2000.
3 травня Джеймс Браун — американський співак, композитор, клавішник, який вважається предтечею напрямків ритм-енд-блюз, соул i фанк. Музика Брауна поєднує риси блюзу і госпел з танцювальним інструментальним джазом, а також латиноамериканські жанри
3 травня Стівен Вайнберг — американський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики 1979 року «За внесок в об'єднану теорію слабких і електромагнітних взаємодій між елементарними частинками, зокрема, передбачення слабких нейтральних струмів».
12 травня Вознесенський Андрій Андрійович — російський поет, один з найяскравіших російських поетів-шістдесятників.
19 травня Едвард де Боно — мальтійський та британський психолог, письменник, винахідник. Автор терміну «латеральне мислення», занесеного до Оксфордського словника англійської мови. Автор книги «Шість капелюхів мислення». Прихильник спеціального навчання мисленню
21 травня Моріс Андре — французький класичний сурмач, один з найбільших музикантів XX століття, який багато зробив для відродження інтересу до труби як до серйозного інструменту класичної музики.
23 травня Альберто Натуш — болівійський військовий і державний діяч, президент Болівії.

Люди, що померли в травні 1933 року

10 травня Марія Терезія Австрійська-Тосканська — австрійська архикнягиня, дружина Карла Стефана Австрійського.
13 травня Микола Хвильовий — український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози.
14 травня Шемет Володимир Михайлович — український громадський і політичний діяч. Активний член Братства тарасівців, співзасновник УНП. Гласний Лубенської міської думи, член Української Центральної Ради
22 травня Слюсаренко Володимир Олексійович — генерал від інфантерії.
23 травня Дядюша Сергій Іванович — генерал-поручник Армії УНР.
26 травня Джиммі Роджерс — також відомий як «Співаючий Кондуктор» » був першою зіркою музики кантрі. У зв'язку з цим ще одне його прізвисько було «Батько музики кантрі»