2 травня в історії

Події 2-го травня в хронологічному порядку

1312 Папа Римський Климент V передав майно Ордена тамплієрів Ордену госпітальєрів
1611 Опубліковано першу офіційно санкціоновану англомовну версію Біблії — «Біблію короля Якова» (KJV, King James Version)
1668 Перший Аахенський мир, укладений між Францією й Іспанією
1703 У Москві лютеранський пастор Ернст Глюк заснував першу в Росії гімназію
1817 В Одесі заснували Рішельєвський ліцей
1848 У Львові створили першу українську політичну організацію — Головну руську раду
1892 В Києві запустили електричний трамвай, перший у Російській імперії

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися 2-го травня

1772 Новаліс — німецький письменник, поет, містик. Один з чільних представників німецького романтизму
1860 Теодор Герцль — австро-угорський письменник єврейського походження, журналіст, основоположник ідеології політичного сіонізму, провісник створення єврейської держави і засновник Всесвітньої сіоністської організації.
1892 Манфред фон Ріхтгофен — німецький льотчик-винищувач, найкращий ас Першої світової війни, на рахунку якого 80 збитих літаків противника. Широко відомий під прізвиськом «Червоний барон», яке він отримав після того, як йому прийшла думка пофарбувати в яскраво-червоний колір фюзеляж свого літака Albatros DV, потім Fokker Dr.I., і завдяки своїй приналежності до німецького баронському дворянського стану фрайхерр. Досі багатьма вважається «асом з асів»
1921 Сатьяджит Рай — бенгальський індійський режисер кіно.
1965 Фірташ Дмитро Васильович — український олігарх, бізнесмен, інвестор, меценат, Голова Ради Директорів Group DF, голова Ради Федерації роботодавців України. За даними журналу «Фокус» за 2013 рік, зі статками понад $3,3 млрд. займав четверте місце в рейтингу найбагатших громадян України
1972 Двейн Джонсон — американський актор, а також відомий рестлер. З 1996 року по 2004 рік виступав в World Wrestling Federation/Entertainment. З 2011 року знову працює в WWE, виступаючи в основному на бренді Raw. Є восьмиразовим чемпіоном WWF/E, дворазовим чемпіоном у важкій вазі WCW, дворазовим інтерконтинентальним чемпіоном WWF і п'ятикратним чемпіоном командним WWF. Також є шостим чемпіоном Потрійної корони і переможцем Королівської битви 2000 року
1975 Девід Бекхем — футболіст, півзахисник, у минулому капітан збірної Англії. Відомий не лише спортивними досягненнями, а й численними зйомками у телерекламах напоїв та одягу, Бекхем — фотомодель, його багато разів визнавали одним з найяскравіших метросексуалів світу

Топ 7 найвідоміших людей, що померли 2-го травня

373 Афанасій Великий — святий, отець Церкви, єпископ Александрійський; головний противник аріанства, захисник віри, відстоював догмати про природу Святої Трійці та божественності Ісуса.
1519 Леонардо да Вінчі — видатний італійський вчений, дослідник, винахідник і художник, архітектор, анатоміст і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження.
1840 Генріх Вільгельм Маттеус Ольберс — німецький астроном. Народився в Арберген. Вивчав медицину в Геттінгенському університеті. Був практикуючим лікарем у Берліні. Побудував у Берліні власну обсерваторію
1857 Альфред де Мюссе — французький поет, драматург і прозаїк, представник пізнього романтизму.
1957 Джозеф Маккарті — американський сенатор-республіканець.
1969 Франц фон Папен — німецький політичний діяч і дипломат.
2011 Осама бен Ладен — міжнародний терорист, поборник ісламу, колишній лідер міжнародної ісламської терористичної організації «Аль-Каїда».