Березень 1950 року в історії

Події березня 1950 року в хронологічному порядку

4 березня На екрани США вийшов фільм Волта Діснея «Попелюшка» — перший повнометражний анімаційний фільм
17 березня У США оголошено про відкриття 98-го хімічного елемента — каліфорнію
23 березня Засновано Всесвітню метеорологічну організацію. Цю дату відзначають як Всесвітній метеорологічний день

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в березні 1950 року

4 березня Рік Перрі — американський політик, член Республіканської партії і з грудня 2000 року губернатор штату Техас.
11 березня Боббі Макферрін — Роберт «Боббі» Макферрін молодший, англ. Robert "Bobby" McFerrin, Jr. — американський джазовий співак і диригент, десятиразовий лауреат премії «Греммі»
12 березня Хав'єр Клементе — іспанський футболіст, півзахисник. По завершенні ігрової кар'єри — футбольний тренер. Наразі очолює тренерський штаб збірної Лівії
18 березня Бред Дуріф — американський актор, народився в Гантінґтоні, Західна Вірджинія. Його батько був колекціонером живопису, а також володів фабрикою з виробництва фарб. Він помер коли Бреду було три роки. Його мати-актриса Джоан вийшла заміж за відомого гольфіста Білла Кемпбелла, який допомагав їй виховувати Бреда, його брата і чотирьох його сестер. Він почав свою акторську кар'єру після закінчення коледжу, і протягом трьох років навчання в New York's Circle Repertory відточував свою майстерність під керівництвом знаменитого драматурга Сенфорда Мейснера. Бред зіграв у постановці «Коли ти повернешся, червоний вершник?» і був помічений режисером Мілошем Форманом, який запросив його в 1975 році на зйомки у фільмі «Пролітаючи над гніздом зозулі» за однойменним романом Кена Кізі. Його роль, суїцидально налаштованого юнака Біллі Біббі, пацієнта психіатричної клініки, стала одним з найяскравіших дебютів в історії кіно. Дуріф отримав нагороду «Золотий Глобус» в номінації «Кращий актор другого плану», і також був номінований на премію «Оскар». Надалі актор знявся у Мілоша Формана у фільмі «Регтайм», працював з Аланом Паркером — «Міссісіпі у вогні» і Девідом Лінчем — «Дюна», Синій оксамит". Проте в цілому він знімався переважно у фільмах жахів, містичних і фантастичних трилерах: «Той, що виганяє диявола 3», «Зубастики 4», «Спонтанне загоряння», «Нічна зміна». У серії фільмів «Дитяча гра» Бред Дуріф грає лише в першій частині, а у всіх інших — озвучує ляльку Чакі. Слід зауважити, що багато кінокритиків вважають саме цю закадрову роботу найбільш цікавою з усього, що є у фільмі. За роботу у фантастичному трилері жахів «Частини тіла» Бред Дуріф отримав приз журналу «Фангорія». За одну з двох головних ролей в кримінальній драмі Аллена Голдстайна «Танець у кайданах» він в 1991 році висувався на премію «Genie», яка вважається канадським аналогом «Оскара»
20 березня Вільям Герт — американський актор, який був особливо популярним у 1980-х роках, майстер утілення у складні псіхологічні образи широкого діапазану.
21 березня Лавров Сергій Вікторович — міністр закордонних справ Росії з 2004 року. Займав цю посаду в кабінетах Михайла Фрадкова , Віктора Зубкова , Володимира Путіна і Дмитра Медведєва. Член Ради безпеки РФ, надзвичайний і повноважний посол Росії, заслужений працівник дипломатичної служби РФ. З 1972 року працював в системі МЗС СРСР і Росії. У 1994–2004 роках — постійний представник РФ при ООН і представник РФ в Раді безпеки ООН. У 2006 році увійшов до складу федерального оперативного штабу Національного антитерористичного комітету Росії, в тому ж році протягом напівроку займав пост голови комітету міністрів Ради Європи. Нагороджений низкою державних нагород
22 березня Ґоран Бреґович — музикант, композитор та автор музики до фільмів.

Люди, що померли в березні 1950 року

5 березня Шухевич Роман Йосипович — український політичний і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Командир з боку українців українського військового підрозділу «Нахтігаль» в складі іноземних легіонів Вермахту. Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради. Романові Шухевичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави. Посмертно іменований пластовою старшиною найвищим почесним ступенем гетьманського скоба
11 березня Генріх Манн — німецький письменник , есеїст, драматург; старший брат письменника Томаса Манна.
19 березня Едгар Райс Барроуз — американський письменник-фантаст, вважається одним з батьків-засновників фантастики 20 століття.
19 березня Волтер Норман Говорт — Геворт — англійський хімік-органік і біохімік, член Лондонського королівського товариства.
30 березня Леон Блюм — французький політик, лідер Соціалістичної партії. Очолював уряд Франції в 1936–1937 та 1938. В грудні 1946 — січні 1947 — голова Тимчасового уряду Франції. Редактор газети «Попюлер» , секретар відомого часопису «Ревю Бланш»