Березень 1922 року в історії

Події березня 1922 року в хронологічному порядку

12 березня Грузія, Вірменія та Азербайджан сформували ЗРФСР, федеративну республику, що згодом ввійшла до складу СРСР
19 березня В лютому був виданий декрет про вилучення церковних цінностей, що викликало виступи віруючих і протест патріарха Тихона. В 6-сторінковому листі членам Політбюро В. І. Ленін у зв'язку з цим писав: «Чим більше число представників реакційного духівництва і реакційної буржуазії вдасться нам із цього приводу розстріляти, тим краще. Треба саме тепер провчити цю публіку так, щоб на декілька десятків років ні про який опір вони не сміли і думати»
19 березня В Москві, на вулиці Шаболовка, завершено будівництво найвищої в країні 150-метрової «Шуховської (за проектом Володимира Шухова) вежу» — ажурної суцільнометалевої опори радіопередавачів радіостанції «імені Комінтерну». В 30-і роки з Шуховської вежі почалися експериментальні передачі перших телепередач. До відкриття в 1967 році висотної телевежі в Останкіно Шуховська вежа була головним вузлом трансляції і ретрансляції всіх радіо- і телепередач у СРСР
30 березня У Києві створений театр-студія «Березіль» (нині Харківський український драмтеатр)

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в березні 1922 року

1 березня Іцхак Рабин — прем'єр-міністр Ізраїлю.
5 березня П'єр Паоло Пазоліні — італійський письменник, сценарист, кінорежисер.
5 березня Петров Василь Степанович — генерал-полковник, двічі Герой Радянського Союзу, заступник командувача Ракетних військ і артилерії Головного командування Сухопутних військ Збройних Сил України, кандидат воєнних наук.
12 березня Джек Керуак — культовий американський письменник, поет, есеїст, чільний представник і літописець літературного покоління бітників, що сформувалося у 1940-их роках у Нью-Йорку, і було назване Керуаком «Beat Generation». Писав у стилі «спонтанної прози». Найвідоміший твір Керуака — роман «On The Road» приніс йому славу великого американського письменника і «короля бітників»
19 березня Онода Хіроо — японський військовий, молодший лейтенант розвідки Імперської армії Японії. Навчався у армійському училищі Накано, що готувало спеціалістів з партизанської війни. Брав участь у Війні на Тихому океані з 1944 року. Не знаючи про капітуляцію Японії, продовжував бойові дії на філіппінському острові Лубанг до 1974 року. З 1984 року до смерті був головою «Школи природи», що займається соціалізацією японської молоді. Нагороджений бразильською медаллю Сантоса-Дюмона і японською медаллю честі
20 березня Карл Райнер — американський актор, режисер, продюсер, сценарист, письменник та комедіант. За свою кар'єру він виграв дев'ять премій «Еммі» а також премію «Греммі»; єдиний, хто з'являвся у всіх п'яти «The Tonight Show»
23 березня Уго Тоньяцці — відомий італійський актор театру і кіно.

Люди, що померли в березні 1922 року

8 березня Сонні Адольф Ізраїлевич — філолог-класик, заслужений ординарний професор Київського університету св. Володимира, доктор грецької словесності, дійсний статський радник
9 березня Мишуга Олександр Пилипович — український оперний артист і вокальний педагог.
16 березня Єрмаков Василь Петрович — доктор чистої математики, заслужений професор Київського університету , член-кореспондент Петербурзької академії наук.
22 березня Косоногов Йосип Йосипович — український фізик, геофізик, метеоролог, ординарний професор Київського університету, академік ВУАН.
22 березня Михаїл Греков — болгарський революціонер і публіцист. Народився у сім'ї болгарського воєводи-емігранта Генчо Къньов Къргов, який після російсько-турецької війни переїхав до Бессарабії. Навчався у Південнослов'янському пансіоні в Миколаєві