10 березня в історії

Події 10-го березня в хронологічному порядку

1535 Іспанські мореплавці відкрили Галапагоські острови
1801 У Британії розпочато перший перепис населення
1813 У Німеччині засновано військовий орден «Залізний Хрест»
1830 Початок боротьби горців Дагестану й Чечні за незалежність
1862 У США увійшли в обіг перші паперові гроші
1865 У Перемишлі під час першого на Західній Україні шевченківського концерту відбулося перше публічне виконання Гімну України «Ще не вмерла України…» на слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького
1876 Александер Ґрехем Белл зробив перший успішний телефонний дзвінок. Першою фразою була: Mr. Watson, come here, I want to see you («Містере Ватсон, зайдіть, я хочу вас бачити»)

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися 10-го березня

1936 Йозеф Блаттер — восьмий і зараз діючий президент FIFA. Він був обраний президентом — 8 червня 1998 року, змінивши на цьому посту бразильця Жоао Авеланжа. Не раз був підданий критиці з боку футболістів та високопосадовців за надмірну боротьбу з часто неіснуючим расизмом. За несправедливі та дискримінаційні дії був визнаний, українськими футбольними фанатами, найбільшим гомофобом та расистом 2013 року
1940 Чак Норріс — американський кіноактор і майстер бойових мистецтв, зірка Голлівуду та інтернету, популярний виконавець головних ролей у фільмах-бойовиках. Однією з найвідоміших його ролей є рейнджер Вокер із серіалу «Вокер, техаський рейнджер»
1957 Осама бен Ладен — міжнародний терорист, поборник ісламу, колишній лідер міжнародної ісламської терористичної організації «Аль-Каїда».
1958 Шерон Стоун — американська актриса, що має нагороди Золотий глобус та Еммі. Вона отримала міжнародну славу після участі в голлівудському блокбастері «Основний інстинкт». Номінувалась на премію «Оскар», як найкраща актриса в фільмі «Казино». Сьогодні одна з найкращих актрис в напрямі т.з. «інтелектуальної агресії»
1981 Самюель Ето'о — камерунський футболіст, нападник англійського клубу «Евертон», та в минулому збірної Камеруну. Один із найкращих нападників в історії африканського футболу. Найкращий бомбардир в історії Кубка африканських націй
1985 Лассана Діарра — французький футболіст, півзахисник.
1988 Іван Ракитич — хорватський футболіст, півзахисник збірної Хорватії та іспанської «Барселони».

Топ 7 найвідоміших людей, що померли 10-го березня

1872 Джузеппе Мадзіні — діяч національно-визвольного руху Італії, політик, патріот, письменник і філософ, що зіграв важливу роль в ході першого етапу руху за національне звільнення і ліберальні реформи в XIX столітті.
1913 Гаррієт Табмен — борець проти рабства негрів в США, героїня негритянського народу.
1940 Булгаков Михайло Опанасович — лікар, видатний прозаїк, драматург і лібретист російського походження. Син відомого богослова, Опанаса Булгакова
1942 Вільям Генрі Брегг — британський фізик, основоположник рентгеноструктурного аналізу, лауреат Нобелівської премії з фізики.
1966 Фріц Церніке — голландський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики 1953 року «Премія за обґрунтування фазово-контрастного методу, особливо за винахід фазово-контрастного мікроскопа».
1985 Черненко Костянтин Устинович — радянський політичний діяч українського походження, з 1984 генеральний секретар ЦК КПРС і голова Президії Верховної Ради СРСР.
2012 Шервуд Роуленд — американський хімік, лауреат Нобелівської премії з хімії за роботи по ролі газоподібних галогеноалканів у виснаженні озонового шару Землі, розділивши її з Маріо Моліно та Паулем Крутценом.