Червень 1968 року в історії

Події червня 1968 року в хронологічному порядку

19 червня Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про гарантії безпеки держав, які не мають ядерної зброї

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в червні 1968 року

7 червня Хуан Антоніо Піцці — аргентинський, а згодом іспанський футболіст, що грав на позиції нападника. По завершенні ігрової кар'єри — тренер. Наразі очолює тренерський штаб команди «Валенсія»
14 червня Ясмін Бліт — американська акторка, фотомодель. Найбільшу відомість дістала після знімання в телесеріалах «Рятівники Малібу», «Детектив Неш Бріджес» і «Титани», а також у фільмі «БЕЙСкетбол»
19 червня Шевчук Євген Васильович — придністровський державний та політичний діяч, другий президент невизнаної Придністровської Молдавської Республіки , голова Верховної Ради ПМР , кандидат економічних наук. Українець
20 червня Роберт Родрігес — американський кінорежисер, продюсер, сценарист, оператор та композитор.
24 червня Гельфанд Борис Абрамович — шахіст, гросмейстер. Родом з Білорусі, у 1998 імігрував до Ізраїлю. Живе у Рішон-ле-Ціоні. Одружений, має дочку. Входить до складу збірної Ізраїлю з шахів
25 червня Дорінел Мунтяну — румунський футболіст, півзахисник. По завершенні ігрової кар'єри — футбольний тренер. Наразі очолює тренерський штаб російської команди «Мордовія»
26 червня Паоло Мальдіні — італійський футболіст. Багаторічний капітан збірної Італії і «Мілана». Грав на позиції центрального та лівого захисника. Усю свою футбольну кар'єру провів у «Мілані». Абсолютний рекордсмен за кількістю зіграних матчів як у збірній Італії , так і в італійській Серії «А»

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в червні 1968 року

4 червня Александр Кожев — французький філософ родом з Росії. Ввійшов в історію своєю інтерпретацією філософії Гегеля, яка вплинула на філософську думку XX ст. Окрім теми філософії Гегеля він працював і над питаннями філософії квантової фізики, віри та атеїзму, марксизму, філософії Канта
4 червня Дороті Гіш — американська акторка кіно, сестра Ліліан Гіш.
6 червня Роберт Кеннеді — американський політичний і державний діяч.
14 червня Сальваторе Квазімодо — італійський письменник, поет, перекладач. Лауреат Нобелівської премії з літератури 1959 року. «За ліричну поезію, яка з класичною жвавістю висловлює трагічний досвід нашого часу»
15 червня Вес Монтгомері — американський джазовий гітарист.
17 червня Кручоних Олексій Єлісейович — російський поет-футурист. Ввів в поезію заумь, тобто абстрактну, безпредметну мову, очищену від "життєвого бруду", затверджуючи право поета користуватися "розрубаними словами, півсловами і їх химерними хитрими поєднаннями"
18 червня Николаус фон Фалкенхорст — німецький воєначальник часів Третього Рейху, генерал-полковник Вермахту. Кавалер Лицарського хреста Залізного хреста