Червень 1953 року в історії

Події червня 1953 року в хронологічному порядку

2 червня Коронація Єлизавети ІІ, королеви Великої Британії
19 червня Американське подружжя Джуліус та Етель Розенберги страчені через сприяння радянській розвідці
25 червня Арешт Лаврентія Берії на засіданні Політбюро ЦК КПРС

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в червні 1953 року

1 червня Сі Цзіньпін — китайський державний і політичний діяч, Генеральний секретар ЦК Комуністичної партії Китаю з 15 листопада 2012, Голова КНР.
8 червня Іво Санадер — хорватський політик, колишній прем'єр-міністр Хорватії.
10 червня Джон Едвардс — американський політик, колишній сенатор Конгресу США від Північної Кароліни. У 2004 році був кандидатом на посаду Віце-президента США від Демократичної партії, а у 2008 році намагався стати кандидатом на посаду президента США
15 червня Славолюб Муслин — югославський футболіст, захисник. По завершенні ігрової кар'єри — сербський та французький футбольний тренер. Наразі очолює тренерський штаб команди «Краснодар»
20 червня Ульріх Мюе — Фрідріх Ганс Ульріх Мюе, нім. Friedrich Hans Ulrich Mühe — німецький актор
21 червня Беназір Бхутто — прем'єр-міністр Ісламської Республіки Пакистан у 1988–1990 і 1993–1996 роках, перша у новітній історії людства жінка-лідер мусульманської країни.
24 червня Вільям Мернер — американський фізик, лауреат Нобелівської премії з хімії 2014 року разом з Штефаном Геллем та Еріком Бетциґом — за «розвиток флуоресцентної мікроскопії високого розділення».

Люди, що померли в червні 1953 року

4 червня Баран Степан Іванович — український адвокат, журналіст, політичний і громадський діяч, публіцист у Галичині, дійсний член НТШ, доктор права. Член УНДО з 1925
10 червня Карел Домін — чеський ботанік і політик.
14 червня Абдулов Осип Наумович — російський радянський актор театру і кіно. Народний артист РРФСР
18 червня Рене Поль Фонк — Французький пілот-винищувач Першої світової війни,був асом № 1 Антанти і другим асом всієї війни.
19 червня Розенберг Джуліус і Етель — подружжя американських комуністів, що його страчено за часів Холодної війни за звинуваченням у шпигунстві на користь Радянського Союзу. Справа Розенбергів привернула міжнародну увагу, зокрема звинуваченням проти них у передачі СРСР ядерних секретів США. Обставини справи й звинувачення проти Розенбергів залишаються об'єктом дискусії навіть після багатьох років по їхній страті на електричному стільці 19 червня 1953 року
25 червня Осмьоркін Олександр Олександрович — російський і український художник, учасник групи митців «Бубновий валет».