5 липня в історії

Події 5-го липня в хронологічному порядку

1054 В сузір'ї Тільця вибухнула зірка, створивши величезну супернову, видиму на Землі протягом 23 діб вдень і 633 діб вночі. Явище викликало величезну паніку в різних країнах
1439 На Флорентійському соборі митрополит Київський Ісидор разом з грецьким архієпископом Василієм Бессаріоном підписали церковну унію про об'єднання Православної та Католицької Церков під владою Римського Папи
1687 Опубліковано першу фундаментальну працю І.Ньютона «Прінсипа»
1841 Томас Кук відкрив перше у світі туристичне агентство
1865 У Лондоні засновано благодійницьку організацію «Армія спасіння»
1918 Утворена Комуністична партія більшовиків України
1919 Після 9-годинного бою українське військо зайняло Жмеринку. Червоноармійці, відступаючи, підірвали тунель і зіпсували 36 паровозів

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися 5-го липня

1846 Миклухо-Маклай Микола Миколайович — мандрівник, антрополог, етнограф, географ, гуманіст Російської імперії; дослідник народів Південно-Східної Азії, Австралії й Океанії; автор близько 160 наукових праць; українського походження з козацького роду Миклух.
1853 Сесіль Джон Родс — англійський і південноафриканський політичний діяч, бізнесмен, ініціатор англійської колоніальної експансії в Південній Африці.
1857 Клара Цеткін — діячка німецького та міжнародного робітничого руху.
1889 Жан Кокто — французький режисер, письменник, актор, художник, кінорежисер, діяч мистецтва, відома фігура інтернаціонального авангарду першої половини XX ст.
1911 Жорж Помпіду — французький державний діяч, прем'єр-міністр і президент П'ятої республіки, лідер правих.
1975 Ернан Креспо — колишній аргентинський футболіст, нападник.
1982 Альберто Джилардіно — італійський футболіст, нападник збірної Італії та «Дженоа».

Топ 7 найвідоміших людей, що померли 5-го липня

1826 Стамфорд Рафелз — британський державний діяч, найбільш відомий по заснуванню міста Сингапур і Лондонського зоопарку. Він також брав активну участь у відвоюванні частини індонезійського острова Ява від голландських і французьких військових сил під час наполеонівських воєн і сприяв розширенню Британської імперії
1833 Жозеф Нісефор Ньєпс — французький винахідник, найбільш відомий як винахідник фотографії.
1927 Альбрехт Коссель — німецький медичний доктор, біохімік і фізіолог, удостоєний у 1910 році Нобелевскої премії з фізіології та медицини за значний вклад в розуміння хімічного складу білків та нуклеїнових кислот.
1938 Отто Бауер — лідер австрійської соціал-демократії та 2-го Інтернаціоналу, ідеолог австромарксизму, запеклий ворог СРСР.
1966 Дьєрдь де Гевеші — угорський хімік, почесний академік Угорської АН, іноземний член Лондонського королівського товариства , лауреат Нобелівської премії з хімії.
1969 Вальтер Гропіус — німецький архітектор, засновник Баухауса.
2011 Сай Твомблі — американський художник, абстракціоніст і імпресіоніст, один з найзначиміших митців повоєнного покоління.