18 липня в історії

Події 18-го липня в хронологічному порядку

64 В Римі здійнялась «Велика пожежа», яка не вщухала протягом тижня й знищила практично весь (10 з 14 кварталів) Рим (згорів навіть імператорський палац)
1672 В розпалі міжусобної боротьби в час Руїни відбулася битва під Четвертинівкою, сили Дорошенка перемогли Ханенка
1870 Перший Ватиканський собор майже одноголосно прийняв Першу догматичну конституцію «Про церкву Христову»
1878 Шведський полярний дослідник Адольф Ерік Норденшельд першим пройшов північним шляхом з Атлантичного океану в Тихий
1898 П'єр і Марія Кюрі представили в Паризьку Академію доповідь про те, що, окрім урану, існують і інші радіоактивні елементи
1915 В Адріатичному морі австрійським підводним човном потоплений італійський крейсер «Джузеппе Гарібальді»
1925 У Мюнхені вийшла з друку перша частина твору Адольфа Гітлера «Моя боротьба»

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися 18-го липня

1635 Роберт Гук — англійський природодослідник, учений-енциклопедист, що зіграв важливу роль у науковій революції сімнадцятого століття.
1853 Гендрік Антон Лоренц — нідерландський фізик. Створив класичну електронну теорію, за допомогою якої пояснив багато електричних та оптичних явищ, в тому числі ефект Зеемана. Розробив електродинаміку рухомих середовищ. Вивів перетворення, названі його іменем. Лоренц близько підійшов до створення теорії відносності. Лауреат нобелівської премії з фізики
1887 Відкун Квіслінг — норвезький офіцер, політик. Був засновником і головою націоналістичної партії «Народна єдність», з лютого 1942 і до кінця Другої світової війни займав пост міністра-президента окупованої німцями Норвегії. Після війни Квіслінг був розстріляний за звинуваченням у державній зраді. У Норвегії та у більшості країн Європи слово «квіслінг» стало синонімом слів «зрадник», «колаборант»
1918 Нельсон Мандела — південноафриканський правозахисник, політик та юрист, президент Південно-Африканської республіки.
1921 Джон Гленн — астронавт США, льотчик-випробувач, льотчик Корпусу морської піхоти під час Другої світової і Корейської війнах, сенатор-демократ від штату Огайо.
1951 Еліо ді Рупо — бельгійський політик, прем'єр-міністр Бельгії з 6 грудня 2011 року, лідер франкофонської Соціалістичної партії, мер Монса у 2000–2011 роках.
1982 Пріянка Чопра — індійська модель та актриса, Міс Світу 2000.

Топ 7 найвідоміших людей, що померли 18-го липня

1100 Готфрід Бульйонський — Граф Бульйонський , герцог Нижньої Лотарингії , один з керівників Першого хрестового походу 1096−1099 на Схід, після захоплення Єрусалиму був проголошений правителем Єрусалимського королівства , відмовившись коронуватися в місті, де Христос був коронований терновим вінцем; Готфрід замість королівського титулу прийняв титул барона та «Захисника Гробу Господнього».
1610 Мікеланджело да Караваджо — італійський живописець періоду раннього бароко, засновник європейського реалістичного живопису 17 століття, що працював у Римі 1592—1606, потім у Неаполі і на Мальті. Його життя було настільки ж драматичним, як і його мистецтво. Він створив могутній стиль, використовуючи контрасти світла й тіні і точно фокусуючись на предметах, іноді використовував драматичне наближення. Він писав з моделей, часто в образах святих і мадонн зображуючи простих римлян, людей з вулиць і ринків. Прикладами можуть слугувати «Євангеліст Матвій», товстий, далекий від класичних ідеалів «Вакх з келихом вина», «Навернення Савла в апостола Павла» , персонажі «Відсічі голови Івана Хрестителя»
1721 Антуан Ватто — французький художник, представник рококо. Писав переважно жанрові картини
1817 Джейн Остін — англійська письменниця. Відзначалася реалістичним, але іронічним і навіть кусючим стилем
1872 Беніто Пабло Хуарес — Гарсіа - мексиканський політичний діяч, національний герой Мексики.
1990 Юн Бо Сон — 2 президент Республіки Корея з 13 серпня 1960 року по 22 березня 1962 року. Міністр комерції і промисловості, Мер Сеулу. Племінник Юн Чхі Хо
2005 Вільям Вестморленд — американський воєначальник, генерал, начальник штабу Армії США , командувач збройних сил США під час В'єтнамської війни.