Січень 1941 року в історії

Події січня 1941 року в хронологічному порядку

30 січня Британська 8-ма армія перемогла сили Італії та зайняла місто Дерна в Єгипті
31 січня Створено Київську кіностудію науково-популярних фільмів (з 1954 р. — Київнаукфільм)

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в січні 1941 року

1 січня Мартін Еванс — англійський учений.
5 січня Міядзакі Хаяо — японський режисер анімаційних фільмів, автор численних манґа. Випускник політико-економічного факультету університету Ґакуін. Співзасновник анімаційної студії Гіблі, з квітня 2005 року — її директор. Власник Музею Ґіблі. Відомий також під псевдонімами Акіцу Сабуро і Тереко му
9 січня Джоан Баез — американська співачка і авторка пісень, яка виконує музику переважно в стилях фолк і кантрі, ліва політична активістка.
14 січня Фей Данавей — американська актриса, лауреат премії «Оскар» за кращу жіночу роль у 1976 за головну роль у фільмі Телемережа.
14 січня Мілан Кучан — словенський політик, 1-й президент Словенії.
21 січня Пласідо Домінґо — видатний іспанський співак.
30 січня Дік Чейні — американський політик, служив в адміністраціях чотирьох президентів США , з січня 2001 по 20 січня 2009 посідав посаду віце-президента США.

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в січні 1941 року

4 січня Анрі Бергсон — французький філософ. Лауреат Нобелівської премії з літератури за 1927 рік
4 січня Філіпп Фаут — німецький астроном, співробітник Аненербе.
8 січня Роберт Бейден-Павелл — основоположник скаутського руху у світі. Народився у Лондоні, 22 лютого 1857 року. Родина його була не зовсім звичайна. Його батько, священик Георг Джордж Бейден-Павелл був також професором теології і геометрії у Оксфордському університеті. Мати була донькою британського адмірала В.Т.Сміта. Дід Роберта, Джозеф Брюер Сміт, колись поїхав до Америки як колоніст, але повернувся до Англії і дорогою додому пережив корабельну катастрофу. До того ж ім’я Роберт Стефенсон – це ім’я його хресного батька, який був сином відомого винахідника залізниці Джорджа Стефенсона. Отож, в жилах Бейден-Павелла водночас текла кров священика і нащадка колоніста – відважного шукача пригод
11 січня Емануїл Ласкер — німецький шахіст, математик і філософ. Другий чемпіон світу з шахів. Володів титулом 27 років — від 1894 до 1921 року, що є досі непобитим рекордом
13 січня Джеймс Джойс — ірландський письменник, якого вважають одним з найвпливовіших письменників двадцятого століття. Він здобув загальне визнання перш за все завдяки своєму монументальному роману «Улісс». Крім того, його перу належать такі книги як збірка оповідань «Дублінці» , психолого-автобіографічне есе «Джакомо Джойс» , напівавтобіографічний роман «Портрет митця замолоду» , а також найбільш загадковий та багатоплановий його твір — «Поминки за Фіннеганом»
29 січня Іоанніс Метаксас — грецький військовий та політичний діяч, прем'єр-міністр Греції.
29 січня Метью Джон Макграт — американський легкоатлет ірландського походження, метальник молота, олімпійський чемпіон та рекордсмен світу.