Січень 1904 року в історії

Події січня 1904 року в хронологічному порядку

17 січня Відбулася прем'єра п'єси Чехова «Вишневий сад»
22 січня Заснування Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки імені О. М. Горького
27 січня Початок російсько-японської війни

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в січні 1904 року

2 січня Вальтер Гайтлер — німецький фізик, що зробив внесок у квантову електродинаміку та квантову теорію поля, а також у хімію, побудувавши теорію ковалентного зв'язку.
9 січня Гайдар Аркадій Петрович — колишній чекіст, потім російський радянський дитячий письменник-прозаїк, в жанрі оповідань та повістей; автор широковідомої повісті «Тимур та його команда», оповідання «Чук і Гек» тощо.
13 січня Мільштейн Натан Миронович — український і американський скрипаль єврейського походження.
18 січня Кері Грант — англ. Cary Grant — американський актор англійського походження. Нагороджений почесною премією «Оскар». У рейтинзі найвизначніших зірок американського кіно, складеному Американським інститутом кіномистецтва у 1999 році, посів друге місце
20 січня Чкалов Валерій Павлович — радянський льотчик-випробувач, комбриг , Герой Радянського Союзу.
22 січня Джордж Баланчин — один з найвідоміших хореографів 20-го століття, засновник американського балету. Після еміграції з СРСР у 1924–1929 роках працював у Російському балеті Дягілєва у Франції, де поставив 9 великих балетів і ряд невеличких номерів. Переїхавши в США в 1933, він вплинув на танцювальне мистецтво, заснувавши в 1948 Нью-Йоркський балет
31 січня Скоропадський Данило Павлович — український політичний і громадський діяч, син Гетьмана Павла Скоропадського, Гетьманич, лідер та провідник гетьманського руху у 1948-57 рр. Народився у Петербурзі, за фахом інженер. З 1919 року в еміграції у Швейцарії, Німеччині, а з 1939 — в Англії. З 1932 року допомагав батькові в керуванні Гетьманським рухом. По війні брав активну участь в організації українського життя у Великобританії, з 1949 року — почесний голова Союзу Українців у Великобританії. У 1948 перебрав Верховне управління Гетьманським рухом. Помер у Лондоні 23 лютого 1957 року за загадкових обставин

Люди, що померли в січні 1904 року

2 січня Юрґенсон Петро Іванович — російський музичний видавець; йому належить повне видання творів Бортнянського й інших українських композиторів.
4 січня Біляїв Митрофан Петрович — російський музичний видавець і меценат, засновник Бєляївського гуртка, що об'єднав багатьох видатних музикантів. З видних музичних діячів України до Бєляївського гуртка належав Вітольд Малишевський
10 січня Жан-Леон Жером — французький живописець, скульптор, здобув популярність картинами, які зображують побут античного світу і арабського Сходу.
10 січня Христіан Август Фрідріх Ґарке — німецький ботанік та фармацевт.
20 січня Фердинанд Манліхер — австрійський інженер, конструктор магазинної та автоматичної гвинтівки та самозарядного пістолета.
28 січня Михайловський Микола Костянтинович — російський публіцист, соціолог, один із теоретиків народництва, літературний критик.
31 січня Абрикосов Олексій Іванович (підприємець) — російський підприємець. Дійсний статський радник