Січень 1847 року в історії

Події січня 1847 року в хронологічному порядку

30 січня Місто Єрба Буена у Каліфорнії перейменоване у Сан-Франциско

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в січні 1847 року

10 січня Джейкоб Шифф — американський банкір єврейського похождення, філантроп і громадський діяч.
11 січня Ормонд Стоун — американський астроном, математик і працівник освіти.
16 січня Кальман Міксат — один з найвідоміших угорських письменників XIX-XX століть, прозаїк, автор романів, а також безлічі оповідань і есе.
16 січня Світозар Гурбан-Ваянський — словацький поет, прозаїк, літературний критик, публіцист, політик.
17 січня Жуковський Микола Єгорович — видатний російський науковець, творець аеродинаміки як науки, основоположник сучасної гідро- і аеромеханіки, член-кореспондент Петербурзької АН з 1894 року.
18 січня Бородін Іван Парфенійович — відомий російський ботанік, академік Російської Академії наук , піонер охорони природи, один із засновників етико-естетичного підходу у заповідній справі і охороні дикої природи. Розвинув ідеї Гуго Конвенца про культурні та моральні складові природоохорони
21 січня Жозеф Ашіль Ле Бель — французький хімік, один з основоположників стеріохіміі, член Академії природничих наук з 1929 року.

Люди, що померли в січні 1847 року

13 січня Йосиф Австрійський палатин Угорщини — ерцгерцог Австрійський, палатин Угорський з 1796 по 1847рр.
30 січня Вірджинія Еліза Клем По — дружина, а також двоюрідна сестра американського письменника Едгара Аллана По. Коли вони одружувалися їй було всього лише 13 років, в той час, як По було 27. Деякі біографи вважають, що стосунки між Вірджинією і Едґаром були скоріше, як між братом і сестрою, ніж між чоловіком і дружиною; можливо вони ніколи не здійснювали консумації. В січні 1842-го Вірджинія захворіла на туберкульоз і вже через 5 років, в січні 1847-го,в віці 24 років померла. Це сталося в їхньому сімейному будиночку в передмісті Нью-Йорку