Люди, що померли 25-го лютого

805 Де-цзун (династія Тан) — 9-й імператор династії Тан у 779–805 роках.
863 Карл (король Провансу) — король Провансу з 855, син імператора Лотара I і Ірменгарди Турської, дочки графа Гуго Турського.
1522 Франкіно Ґафурі — італійський теоретик музики і композитор. Теоретичні праці писав латинською та італійською мовами. Найбільш відомий трактат Ґафурі «Музична практика», в чотирьох книгах. Автор 18 мес, 11 магніфікатів, кількох десятків мотетів
1565 Мартин Зборовський — польський шляхтич, військовий, державний діяч Королівства Яґеллонів.
1634 Альбрехт Валленштейн — герцог Фридландський та Мекленбурзький, князь Саганський, генералісимус, один з головнокомандувачів військ Священної Римської Імперії під час Тридцятилітньої війни.
1639 Рулант Саверей — нідерландський художник, гравер часів Золотого віку голландського живопису.
1713 Фрідріх I (король Пруссії) — перший прусський король; син Фрідріха Вільгельма Бранденбурзького.
1715 Пу Сунлін — китайський письменник-новеліст часів династії Цін.
1723 Крістофер Рен — англійський архітектор, найвидатніший представник англійського класицизму, математик і астроном. Архітектор собору Святого Павла в Лондоні 1675–1710 роках, а також багатьох лондонських церков , включаючи Сент Брайд, Фліт Стріт і Сент Мері-ле-Боу, Чіпсайд; Королівської біржі, будинку Мальборо, театру Шелдоніан, Оксфорд. Його наукові праці високо цінували Ісаак Ньютон і Блез Паскаль. Рен став одним із засновників Лондонського королівського товариства і в 1680–1682 роках був його президентом
1850 Міньнін — маньчжурський державний і політичний діяч. Імператор династії Цін. Представник роду Айсін Ґьоро. Другий син Юн'яня. Вів боротьбу з контрабандистами в Південному Китаї, що призвела до Першої опіумної війни з Великою Британією у 1839 — 1842 роках. Після поразки у війні був змушений підписати Нанкінський договір, що скасовував ізоляціоністську політику «закритих морів». Згодом уклав угоди з імперіалістичними країнами Європи та США, які розпочали колоніальну гонку в Азії. Посмертне ім'я — Імператор Чен. Храмове ім'я — Сюаньцзун. Девіз правління — Даоґуан. Інше ім'я, що походить від девізу правління, — Імператор Даоґуан. До інтронізації носив ім'я Мяньнін
1856 Джордж Дон — шотландський ботанік та колекціонер рослин XIX століття.
1873 Філіпп Поль де Сегюр — французький військовий діяч часів Першої імперії, історик.
1876 Северин Гощинський — польський громадський діяч, революціонер-письменник і поет-романтик. Відомий як автор патріотичних віршів, а також один з чільних учасників месіаністичного об'єднання Анджея Тов'янського. Нині переважно відомий завдяки поетичній повісті «Канівський замок» і готичній повісті «Король замчиська»
1888 Йосиф Панчич — сербський лікар, ботанік, перший Президент Сербської королівської академії.
1899 Пол Рейтер — Юліус барон фон Ройтер британець німецького походження, журналіст і власник ЗМІ, засновник агентства новин Рейтер.
1901 Войцех Ґерсон — провідний польський художник другої половини XIX століття та один з найяскравіших представників польської школи романтизму часів поділу Польщі іноземними державами. Він тривалий час був професором Школи красного мистецтва у Варшаві і навчав майбутніх світил польського неоромантизму таких як Юзеф Хелмонський та багато інших, в тому числі вихідців з України таких як Анна Білінська, Ян Станіславський, Софія Станкевич. Він також писав мистецьку критику та видав книгу з анатомії для художників. Переклав польською книгу Леонардо да Вінчі Trattato della Pittura. Велику кількість його картин поцупили німецькі нацисти під час Другої світової війни та які безслідно зникли
1909 Шмідт Володимир Петрович — російський адмірал українсько-німецького походження, учасник Кримської війни, герой оборони Севастополя, учасник Російсько-турецької війни , старший флагман Балтійського флоту.
1912 Вільгельм IV (великий герцог Люксембургу) — великий герцог Люксембургу з 1905 до 1912 року. Походив з династії Нассау
1915 Чарлз Едвін Бессі — американський ботанік-систематик, автор навчальних посібників з ботаніки.
1917 Бутовський Олексій Дмитрович — один із засновників та член МОК, генерал-лейтенант РІА, викладач Полтавського кадетського корпусу та спортивний функціонер.
1917 Забіла Пармен Петрович — український скульптор, академік Імператорської Санкт-Петербурзької академії мистецтв.
1922 Мамонтов Юхим Мефодійович — військовий командир і партизанський отаман Західного Сибіру.
1933 Василь (Богдашевський) — ректор Київської духовної академії, архієпископ, професор, доктор богослов'я, єпископ Канівський, настоятель Києво-Братського Богоявленського першокласного монастиря. Нагороджений орденами святого Володимира 4-го ступеню — 1910 та 3-го ступеню — 1913, святої Ганни 3-го ступеню — 1897, 2-го ступеню — 1906 та 1-го ступеню — 1916, святого Станіслава 3-го ступеню — 1894 та 2-го ступеню — 1902 року
1939 Гей Костянтин Веніамінович — радянський політичний діяч.
1939 Данилевський Василь Якович — фізіолог, засновник і директор Органотерапевтичного інституту , академік АН УРСР, заслужений діяч науки УРСР, заслужений професор УРСР. Прототип професора Ф. Преображенського в повісті О. Булгакова «Собаче серце»
1942 Кондратюк Юрій Васильович — український, радянський вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою подорожували на Місяць космічні кораблі «Аполлон»
1942 Аурел Стодола — словацький та швейцарський інженер, вчений у галузі машинобудування, один з класиків теорії автоматичного регулювання, засновник теорії парових та газових турбін.
1945 Догаєв Володимир Іванович — учасник Другої Світової війни, Герой Радянського Союзу.
1945 Любченко Аркадій Панасович — український письменник, редактор.
1947 Фрідріх Пашен — німецький фізик-експериментатор. Член Берлінської академії наук , іноземний почесний член Академії наук СРСР. Відомий своїми науковими роботами в галузі атомної спектроскопії і квантової теорії випромінювання
1950 Джордж Майнот — американський патофізіолог і гематолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини в 1934 у "за відкриття, пов'язані з застосуванням печінки у лікуванні перніциозної анемії ".
1954 Яновський Юрій Іванович — український поет та романіст. Один із найвизначніших романтиків в українській літературі першої половини XX століття. Також редактор журналу «Українська література» та військовий журналіст
1964 Моріс Фарман — англо-французький спортсмен, чемпіон Гран-прі, льотчик, проектант і виробник літаків.
1964 Архипенко Олександр Порфирович — український та американський скульптор і художник, один із основоположників кубізму в скульптурі. Почесний член Об'єднання Мистців Українців в Америці та дійсний член Американської Академії Мистецтва і Літератури
1968 Каміль Гюйсманс — бельгійський політичний діяч, один із керівників Бельгійської соціалістичної партії.
1970 Марк Ротко — американський художник родом з Латвії , провідний представник абстрактного експресіонізму, один з творців живопису кольорового поля.
1972 Гуґо Штейнгауз — польський математик, учень Давида Гільберта, співзасновник Львівської математичної школи. Відомий як популяризатор науки й афорист
1980 Зімін Олександр Олександрович — російський історик, дослідник російського середньовіччя, доктор історичних наук, професор.
1982 Куроп'ятников Григорій Олександрович — Герой Радянського Союзу, в роки радянсько-німецької війни командир відділення мінерів сторожового катера «СК-065» 5-го дивізіону сторожових катерів Охорони водного району Чорноморського флоту, старшина II статті.
1983 Теннессі Вільямс — американський драматург, лауреат Пуліцерівської премії 1948 року за п'єсу «Трамвай на ймення «Бажання»» та 1955 року за п'єсу «Кішка на гарячому бляшаному даху».
1992 Савва (Бабинець) — єпископ Руської православної церкви.
1994 Чохелі Гіві Дмитрович — радянський футболіст, що грав на позиції захисника. По завершенні ігрової кар'єри — футбольний тренер. Заслужений майстер спорту СРСР
1996 Нехаєнко Степан Якович — радянський офіцер, Герой Радянського Союзу, в роки радянсько-німецької війни командир роти 17-го гвардійського стрілецького полку 5-ї гвардійської стрілецької дивізії 11-ї гвардійської армії 3-го Білоруського фронту, гвардії старший лейтенант.
1997 Синявський Андрій Донатович — російський літературознавець, письменник, літературний критик.
1999 Ґленн Теодор Сіборґ — американський фізик, удостоєний в 1951 Нобелівської премії з хімії за синтез плутонію і інших трансуранових елементів.
2000 Димитрій (Ярема) — патріарх Київський і всієї України Української автокефальної православної церкви.
2000 Доріс Бента Марія Льове — шведський ботанік, біогеограф, фахівець в галузі генетики рослин, особливо активно займалася дослідженнями у Арктиці.
2004 Долін Володимир Гдаліч — відомий український ентомолог, спеціаліст із жуків-коваликів, палеонтолог. Член-кореспондент НАН України
2006 Шор Наум Зуселевич — український вчений в галузі кібернетики, доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України.
2008 Трошин Володимир Костянтинович — радянський і російський співак, актор театру і кіно. Відомий як один з перших виконавців популярної пісні «Підмосковні вечори»