Люди, що народилися 17-го лютого

624 У Цзетянь — наложниця китайського імператора Тай-цзуна, яка фактично правила Китаєм протягом сорока років з 665 року до своєї смерті. В 690 році офіційно прийняла титул імператриці У Цзетянь. Вона оголосила про створення нової династії — Чжоу, проте династія перервалася після її смерті
1129 Торос I — третій володар Кілікійської Вірменії або «Володар Гір» з династії Рубінянів , син Костандіна I.
1201 Насир ад-Дін ат-Тусі — перський учений-енциклопедист.
1444 Рудольф Агрікола — представник раннього німецького гуманізму.
1490 Карл III де Бурбон — французький аристократ, 8-й герцог Бурбон, військовик часів Італійських війн.
1646 Буагільбер П'єр — французький економіст. Засновник класичної політичної економії у Франції
1653 Арканджело Кореллі — італійський скрипаль і композитор.
1704 Йоганн Август Саксен-Гота-Альтенбурзький — принц Саксен-Гота-Альтенбургу з ернестинської гілки династії Веттінів, рейхсгенерал-фельдмаршал Священної Римської імперії.
1723 Тобіас Йоганн Маєр — німецький астроном.
1740 Орас Бенедикт де Соссюр — швейцарський геолог, ботанік, винахідник і альпініст. Син Ніколя де Соссюра
1742 Досітей Обрадович — сербський письменник, просвітник, літературний діяч, філософ.
1765 Джеймс Айворі — шотландський математик. Займався теорією тяжіння однорідних еліпсоїдів, еліптичними функціями, теорією руху небесних тіл, рефракцією, теорією чисел тощо. Твори Айворі опубліковані, головним чином, в «Proceedings of the Royal Society» і «Philosophical Transactions». Найважливіші з них: «On the attractions of homogeneous ellipsoides» і «On the astronomical refractions»
1794 Карел Борівой Пресл — богемський ботанік, професор Празького університету. Брат відомого природознавця Яна Пресла. Все життя прожив у Празі
1796 Філіп Франц фон Зібольд — німецький ботанік та дослідник Японії.
1797 Стейнвей Генрі Енгельгард — американський виробник піаніно, винахідник сучасного роялю та творець відомої фірми «Steinway & Sons».
1820 Анрі В'єтан — бельгійський скрипаль, композитор і педагог. Один з засновників бельгійської національної скрипкової школи. Концертував і викладав у Росії. 7 концертів для скрипки з оркестром, твори на російські теми. Професор Брюсельскої консерваторії
1825 Вебер Альбрехт Фридріх — видатний німецький сходознавець.
1826 Андріяшев Олексій Хомич — український природознавець, меценат, педагог, громадський діяч, бджоляр, засновник «Практичної школи бджільництва».
1837 П'єр Огюст Кот — французький художник, представник академізму.
1845 Піроцький Федір Аполлонович — український інженер, винахідник першого у світі трамваю на електричній тязі.
1846 Докучаєв Василь Васильович — природознавець, основоположник наукового генетичного ґрунтознавства та зональної агрономії.
1853 Ярослав Врхліцький — чеський поет, драматург, журнаілст, перекладач.
1854 Фрідріх Альфред Крупп — німецький промисловець й політик. Походив з відомого роду Круппів
1859 Фоґель Роберт Пилипович — український астроном, професор Київського Університету , директор Київської астрономічної обсерваторії. Основні праці стосуються небесної астрономії, зокрема визначення орбіт планет і комет
1860 Ренц Франц Францевич — російський і радянський астроном.
1862 Ойген Шмідт — данський спортсмен, олімпійський чемпіон з перетягування канату.
1863 Сологуб Федір Кузьмович — російський поет, прозаїк, драматург, теоретик мистецтва і перекладач, один з головних представників російського символізму.
1863 Головін Олександр Якович — відомий російський художник. Малював замовлені і театральні портрети, натюрморти з квітами, пейзажі. Надзвичайно обдарований театральний художник, автор багатьох декорацій до вистав і театральних завіс.Займався графікою, робив театральні програмки, ілюстрації до книжок
1864 Ендрю Бартон Патерсон — австралійський поет, журналіст та письменник.
1865 Сильвіє Страхимир Краньчевич — хорватський поет і критик; найвизначніший представник поезії реалізму в хорватській літературі.
1874 Томас Вотсон (старший) — американський підприємець і організатор виробництва, один з засновників і перший президент компанії IBM.
1878 Леон Верт — французький письменник і критик. Найвідоміші твори це романи «Clavel soldat» та «Clavel chez les Majors» написані в 1917-1918 роках в яких показується рефлексія солдата-інтелегента під час Першої світової війни. Ці твори побудовані як збірки замальовок об’єднаних сприйняттям головного героя. Інші романи «La Maison Blanche» , «Yvonne et Pijalbet», «Les amants invisibles»
1887 Жозеф Беш — люксембурзький політик. П'ятнадцятий і сімнадцятий прем'єр-міністр Люксембургу
1887 Лееві Мадетоя — фінський композитор, диригент і викладач.
1888 Отто Штерн — німецький фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики за 1943 рік.
1890 Рональд Фішер — англійський статистик, біолог-еволюціоніст та генетик. Річард Докінз назвав його «найвеличнішим послідовником Дарвіна»
1891 Абрахам Френкель — Галеві Френкель - ізраїльський математик родом з Німеччини. Був одним із перших сіоністів і першим деканом математичного факультету Єврейського університету в Єрусалимі. Відомий як один із авторів аксіоматичної теорії множин Цермело-Френкеля
1892 Йосиф (Сліпий) — єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Римо-Католицької Церкви; з 1 листопада 1944 року Митрополит Галицький та Архиєпископ Львівський, з 23 грудня 1963 року Верховний Архиєпископ Львівський — предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.
1896 Ремез Євген Якович — математик, член-кореспондент АН УРСР із 1939, родом з Мстиславля.
1898 Ееро Берг — фінський легкоатлет, олімпійський чемпіон.
1913 Фльоров Георгій Миколайович — радянський фізик-ядерник, засновник Об'єднаного інституту ядерних досліджень в Дубні, академік АН СРСР.
1916 Раф Валлоне — італійський актор театру і кіно, один із визначиних акторів неореалістичного напрямку. Організатор театральної групи «Раф Валлоне»
1918 Мільков Федір Миколайович — російський фізико-географ, ландшафтознавець. Доктор географічних наук , професор. Заслужений діяч науки РРФСР. Почесний член Географічного товариства СРСР. Засновник воронезької наукової школи ландшафтознавства
1918 Щербицький Володимир Васильович — радянський партійний і державний діяч.
1920 Порик Василь Васильович — активний учасник Руху Опору у Франції в роки Другої світової війни, командир партизанського загону, що боровся проти німецьких окупантів у Північній Франції, член Центрального комітету радянських військовополонених у Франції, лейтенант Червоної Армії, Герой Радянського Союзу.
1921 Дзендзелівський Йосип Олексійович — український мовознавець, доктор філологічних наук з 1961, професор з 1963, дійсний член НТШ з 1992.
1924 Вартанян Геворк Андрійович — радянський розвідник, Герой Радянського Союзу. Кавалер ордена Пошани
1925 Гел Голбрук — американський актор. За свою кар'єру він виграв чотири телевізійні премії «Еммі» і був номінований на нагороду ще шість разів, 2008 року його було номіновано у категорії накращий актор другого плану на «Оскар» за роль у фільмі «Тепер я йду у дику далечінь», а також отримав театральну премію «Тоні» 1966 року
1929 Алехандро Ходоровський — чилійсько-французький режисер, сценарист, актор та письменник. Відомий своїми авангардними фільмами
1930 Рут Ренделл — британська письменниця, автор популярних детективів та трилерів. Також пише під псевдонімом Барбара Вайн. Лауреат багатьох літературних премій, включаючи кілька «кинджалів» від Асоціації письменників-криміналістів, премію газети The Sunday Times за літературну майстерність та премію Едгара По. Кілька її книжок були екранізовані, зокрема, такими режисерами, як Педро Альмодовар та Клод Шаброль