Грудень 1993 року в історії

Події грудня 1993 року в хронологічному порядку

11 грудня Тріумф репера Снупа Дога (його дебютний альбом Doggy Style очолив чарт США)
11 грудня Вітальну телеграму Хрущова Гагаріну (12 квітня 1961) на аукціоні у Нью-Йорку продали за $ 68 500 (світовий рекорд вартості телеграм)
12 грудня Відбулись перші вибори до Ради Федерації і Державної Думи Федеральних Зборів Росії, а також референдум, який затвердив нову конституцію РФ, що закріплювала широкі повноваження президента
22 грудня Парламент Південно-Африканської Республіки ухвалив тимчасову конституцію, що поклала край політиці апартеїду
30 грудня Ізраїль i Ватикан встановили дипломатичні відносини

Люди, що народилися в грудні 1993 року

5 грудня Росс Барклі — англійський футболіст, півзахисник збірної Англії та клубу «Евертон».
8 грудня АннаСофія Робб — американська теле- та кіноакторка. Слава до неї прийшла у 2005 році, після виконання ролі в сімейному кінофільмі Дякуючи Вінн-Діксі та відомому дитячому блок-бастері Чарлі і шоколадна фабрика. Також Робб знялася у екранізації книжки Кетрін Патерсон Міст у Терабітію. Останньою відомою роботою Аннисофії стала головна роль молодої Керрі Бредшоу в серіалі «Щоденники Керрі» — приквелі до популярного телесеріалу Секс і Місто
9 грудня Марк Мак-Морріс — канадський сноубордист, який виступає в Слоуп-стайлі та Біг-Ейрі.
9 грудня Лаура Смулдерс — нідерландська велогонщиця, олімпійська медалістка.
14 грудня Танават Тірапонгпаїбун — None
16 грудня Йоті Амге — найменша у світі дівчина. Її зріст близько 58 см, а вага 5 кг
20 грудня Робейсі Рамірес — кубинський боксер, олімпійський чемпіон.

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в грудні 1993 року

2 грудня Пабло Ескобар — колумбійський наркобарон. Ескобар увійшов в історію як один з найбільш зухвалих і жорстоких злочинців XX сторіччя не лише Колумбії, але й усього світу. Вбиваючи суддів, прокурорів, журналістів, знищуючи цивільні літаки, поліцейські дільниці та особисто страчуючи своїх жертв, він користувався популярністю серед молоді і бідних верств населення своєї країни. Ескобар заробив величезні гроші на наркобізнесі. Йому належали дорогі яхти, маєтки і вілли. У 1989 році журнал «Forbes» оцінив його статки в 9 мільярдів доларів. За словами Роберто, бухгалтера Пабло, він і його брат тратили $ 2500 в місяць тільки на покупку гумки, щоб обертати рулони готівки, так як вони мали більше незаконних грошей, ніж вони могли б легально депозитувати в банки, вони зберігали цегли готівки в їхніх складах, і щорічно списували 10%, як "порчу", які погризли пацюки, коли повзали по них ночами
4 грудня Френк Заппа — американський вокаліст, гітарист, клавішник, ударник, композитор, аранжувальник, автор текстів, продюсер, сценарист та режисер.
6 грудня Дон Амічі — американський актор, лауреат премії «Оскар».
7 грудня Вольфганг Пауль — німецький фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики в 1989 році «за розробку методу втримання одиночних іонів». Другу половину премії отримав Норман Рамзей «за винахід методу роздільних коливальних полів і його використання у водневому мазері та інших атомних годинниках»
7 грудня Фелікс Уфуе-Буаньї — івуарійський політичний і державний діяч, перший президент Кот-д'Івуару з 1960 року, коли країна здобула незалежність, до 1993 року.
16 грудня Танака Какуей — японський державний і політичний діяч, прем'єр-міністр Японії.
31 грудня Гамсахурдіа Звіад Костянтинович — грузинський громадський, політичний і державний діяч, письменник, учений, дисидент, доктор філологічних наук; голова Верховної Ради Грузинської РСР і перший Президент Грузії.