Грудень 1929 року в історії

Події грудня 1929 року в хронологічному порядку

1 грудня Едвін С. Лоу вигадав гру в бінго
5 грудня У складі СРСР створили Таджицьку РСР. Перед цим Таджикистан був автономною республікою в складі Узбекистану
5 грудня У США створили першу у світі організацію нудистів
9 грудня Газета «Правда» вперше висунула гасло «П'ятирічку — у чотири роки!»
27 грудня Сталін проголошує політику «ліквідації куркульства як класу»

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в грудні 1929 року

1 грудня Альфред Мойсю — президент Албанії з 24 липня 2002 до 24 липня 2007.
6 грудня Ніколаус Арнонкур — австрійський диригент, представник руху автентичного виконавства.
9 грудня Роберт Гоук — Джеймс Лі "Боб" Гоук австралійський політичний діяч, 23-й Прем'єр-міністр Австралії.
12 грудня Джон Осборн — англійський драматург і сценарист, один з лідерів літературного руху Angry Young Men. Відомість Осборну принесла пьєса «Озирнися в гніві» , яка викликала громадський резонанс і змінила обличчя британського театру
13 грудня Крістофер Пламмер — англ. Arthur Christopher Orme Plummer; нар. 13 грудня 1929 року в Торонто, Канада — канадський театральний, теле- кіноактор, відомий за ролі в фільмах Звуки Музики, Дванадцять мавп, Ігри розуму, Своя людина, Дівчина з тату дракона. Лауреат премій «Золотий глобус», «Оскар», «Еммі», «Тоні»
23 грудня Чет Бейкер — американський джазовий музикант і співак.
28 грудня Террі Савчук — хокеїст-канадець українського походження, воротар НХЛ: зіграв 21 сезон в Національній хокейній лізі. Найкращий воротар НХЛ у 1952, 1953, 1955, 1965. Людина 600-та шрамів — став легендою хокею, його по праву називають «Воротарем № 1 світового хокею»

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в грудні 1929 року

1 грудня Карл Юліус Белох — німецький історик, антикознавець; прихильник теорії циклічності цивілізацій.
15 грудня Заболотний Данило Кирилович — український мікробіолог, епідеміолог, Президент ВУАН , засновник Інституту мікробіології та епідеміології в Києві.
17 грудня Мануел Гомеш да Кошта — португальський військовий та політичний діяч, маршал Португалії , тимчасово виконуючий обовязки Президента Португалії з 19 червня 1926 по 9 липня 1926 року.
17 грудня Тед Вільде — американський кінорежисер і сценарист німого кіно. Починав як один з групи авторів, яка готувала сценарії для популярного коміка Гарольда Ллойда. З 1923 року почав працювати як самостійний сценарист, а з 1924 року — як режисер. Зняв кілька кінокомедій за участю Ллойда. Один з них - «Гонщик», який був номінований на премію «Оскар» за кращу режисуру на першій церемонії 1929 року. Його творча кар'єра була обірвана на самому злеті, коли сорокарічний Тед Вільде помер від інсульту
20 грудня Еміль Лубе — французький політичний діяч і 8-й президент Франції.
20 грудня Лукасевич Євмен — український дипломат, журналіст, лікар, видавець і громадський діяч. Міністр охорони здоров'я уряду УНР. Автор україномовного «Анатомічного словника»
29 грудня Вільгельм Майбах — німецький інженер та підприємець, конструктор першого «Мерседеса». Засновник фірми Maybach