Грудень 1922 року в історії

Події грудня 1922 року в хронологічному порядку

16 грудня ВУЦВК затвердив Положення про судоустрій УСРР, яким було створено Найвищий Суд УСРР (тепер Верховний Суд України)
30 грудня 2215 делегатів І з'їзду Рад від Росії, України, Білорусі та Закавказької Федерації затвердили Декларацію про утворення Союзу Радянських Соціалістичних Республік — СРСР

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в грудні 1922 року

1 грудня Бобров Всеволод Михайлович — російський спортсмен і тренер. Заслужений майстер спорту СРСР. Заслужений тренер СРСР. Унікальний спортсмен — грав і за футбольну , і за хокейну збірну СРСР. За футбольну збірну СРСР провів тільки 3 гри, але при цьому забив 5 голів. У хокеї з шайбою став лідером збірної і багаторазовим чемпіоном Олімпіад, світу і Європи
8 грудня Луціан Фройд — відомий британський художник німецько-єврейського походження.
14 грудня Басов Микола Геннадійович — радянський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики.
18 грудня Доліна Марія Іванівна — радянська українська льотчиця, Герой Радянського Союзу , в роки німецько-радянської війни заступник командира ескадрильї 125-го гвардійського бомбардувального авіаційного полку.
22 грудня Єлизавета Люксембурзька (герцогиня Гогенберг) — люксембурзька принцеса з династії Пармських Бурбонів, донька великої герцогині Люксембурга Шарлотти та принца Феліче Бурбон-Пармського, дружина герцога Гогенберг Франца.
24 грудня Ава Гарднер — американська актриса, одна з найяскравіших зірок Голлівуду 1940-х і 1950-х років. Номінантка премії «Оскар»
28 грудня Стен Лі — творець Людини-павука, Фантастичної четвірки та багатьох інших відомих супергероїв компанії Marvel Comics.

Люди, що померли в грудні 1922 року

5 грудня Найдьонов Сергій Олександрович — російський драматург.
13 грудня Джон Вільям Годвард — англійський художник-неокласицист. Подібно серу Лоуренсу Альма-Тадемі, зараховується до «Мармурової школи», проте стиль його живопису не цілком відповідає канонам вікторіанського академізму. Можливо, він так і не отримав систематичної художньої освіти. Практично всі його роботи зображають жінок в античних драпіруваннях серед мармурових терас і рослин. Хоча в період 1887–1905 років Годвард виставлявся в Королівській академії мистецтв, він не отримав визнання своєї творчості і не вписувався в художнє середовище Англії. У 1911–1922 роках жив у Римі, який на тлі поширення авангардизму залишався оплотом неокласичного мистецтва. Через незатребуваність покінчив із собою у 1922 році. Його родичі, зайняті в страховому бізнесі, знищили майже всі сліди діяльності художника, не збереглося жодної його фотографії. Тільки з 1970-х років, на хвилі інтересу до декоративного і салонного мистецтва, живопис Годварда почав привертати увагу мистецтвознавців і колекціонерів, а його роботи стали цінуватися на антикварному ринку
16 грудня Еліезер Бен-Єгуда — єврейський лінгвіст, «батько сучасної мови іврит». Зробив великий внесок у відродження івриту як розмовної мови, видавав перший щотижневик івритом, був засновником Комітету мови іврит, розпочав публікацію першого повного словника мови
16 грудня Габрієль Нарутович — перший президент Польщі, — перший президент Польщі, який пробув на посаді всього 5 днів, з 11 грудня до 16 грудня 1922 року.