Грудень 1867 року в історії

Події грудня 1867 року в хронологічному порядку

21 грудня Австрійський цісар Франц Йосиф (1848–1916) затвердив австро-угорську угоду і Конституцію Австрії

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в грудні 1867 року

1 грудня Ігнацій Мосцицький — президент Польщі у 1926–1939.
1 грудня Березовський Олександр Іванович — генерал-значковий Армії Української Держави.
5 грудня Юзеф Пілсудський — польський політичний і державний діяч, перший голова відродженої польської держави, засновник польської армії, маршал Польщі. Серед польського громадянства відомий також як «Комендант»
5 грудня Антті Аматус Аарне — фінський фольклорист.
5 грудня Казанлі Микола Іванович — український композитор і диригент, полтавський дворянин, син полковника царської армії.
27 грудня Леон Делакруа — Фредерік Густав Делакруа – бельгійський державний і політичний діяч. До вступу до політики мав юридичну практику та очолював Касаційний суд Бельгії з 1917 до 1918 року. За умов відновлення країни після Першої світової війни його було призначено на пост прем’єр-міністра, який займав з 1918 до 1920 року
27 грудня Колокольцов Василь Григорович — граф, меценат, голова Вовчанської земської управи, відомий діяч Російської імперії кінця XIX — початку XX століття.

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в грудні 1867 року

10 грудня Сакамото Рьома — японський політичний і громадський діяч періоду Едо. Один із національних героїв Японії. Справжнє ім'я — Сакамото Наонарі. Псевдонім — Сайдані Уметаро. Вшановується як синтоїстьке божество в токійському Святилищі Ясукуні
10 грудня Кідо Такайоші — японський політичний і державний діяч кінця періоду Едо — початку періоду Мейджі. Один із «трьох героїв реставрації Мейджі»
13 грудня Артур Ґроттґер — польський живописець, один із провідних представників романтизму в польському мистецтві, ілюстратор, рисувальник, автор циклу творів на тему січневого повстання 1863–1864 рр.
15 грудня Честер Дьюї — американський ботанік, викладач математики, фізики, хімії, геології та ботаніки, педагог та міністр.
22 грудня Жан-Віктор Понселе — французький математик та інженер, член Французької академії наук з 1834 року.
22 грудня Теодор Руссо — французький художник-пейзажист, графік. Вважається засновником так званої Барбізонської школи
24 грудня Хосе Маріано Салас — мексиканський політик та військовик, був президентом Мексики два терміни. Входив до триумвірату який запросив Максиміліана Габсбурга на трон і обіймав посаду регента Другої Мексиканської імперії