Грудень 1862 року в історії

Люди, що народилися в грудні 1862 року

3 грудня Жуль Ренкін — бельгійський політичний діяч.
8 грудня Жорж Фейдо — французький комедіограф.
8 грудня Зайончковський Андрій Медардович — російський і радянський воєначальник, військовий історик.
12 грудня Джозеф Брюс Ісмей — англійський бізнесмен, який служив головою та виконавчим директором пароплавної компанії White Star Line. Він отримав популярність як найвища офіційна особа компанії White Star Line, власника лайнера Титанік, який вижив після катастрофи корабля у 1912 році
18 грудня Ульрих Вількен — німецький історик античності, один з основоположників грецької папірологіі.
23 грудня Анрі Піренн — бельгійський історик. Фахівець з економічної історії західноєвропейського середньовіччя та особливо міської історії. Член Бельгійської королівської академії наук, літератури та образотворчих мистецтв. Його вчителями в Льєзькому університеті були Готфрід Курт і Поль Фредерік. У 1886—1930 роках професор і в 1918—1921 роках був ректором Гентського університету
31 грудня Шершеневич Габріель Феліксович — російський юрист, цивіліст, професор Казанського та Московського університетів, депутат I Державної Думи.

Люди, що померли в грудні 1862 року

20 грудня Роберт Нокс — шотландський хірург, анатом і зоолог. Був одним з найпопулярніших викладачів анатомії в Единбурзі до розкриття його співробітництва з анатомічними убивцями Берком і Геєром, у яких він купував трупи людей для використання у навчанні. Також сумно відомий як антрополог-расист, оскільки в своїх статтях проповідував вищість і винятковість «англосаксонської раси»
25 грудня Петренко Михайло Миколайович — поет Харківської школи романтиків, автор віршів «Дивлюсь я на небо, та й думку гадаю…», «Взяв би я бандуру…», «Ходить хвиля по Осколу…», котрі стали народними піснями.