Грудень 1859 року в історії

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в грудні 1859 року

2 грудня Жорж Сера — відомий французький художник-неоімпресіоніст, засновник течії дивізіонізму і пуантилізму, творець пуантилістської манери малювання.
5 грудня Джон Рашворт Джелліко — перший граф Джелліко - британський адмірал флоту часів Першої Світової війни, лицар Великого хреста ордена Лазні та Королівського Вікторіанського ордена, член Ордена Заслуг, генерал-губернатор Нової Зеландії.
10 грудня Франсеск Ферер — іспанський вільнодумець і анархіст.
15 грудня Людвік Заменгоф — польський лікар і лінгвіст, творець штучної мови есперанто.
17 грудня Поль Елльо — французький художник і графік 19-20 століть.
24 грудня Ляскоронський Василь Григорович — український історик, археолог, етнограф, нумізмат і картограф. Професор. Представник історичної школи Володимира Антоновича
31 грудня Вінцас Кудирка — литовський журналіст, поет та перекладач, музикант та композитор, автор музики та тексту литовського національного гімну Tautiška Giesmė, лікар за освітою.

Люди, що померли в грудні 1859 року

2 грудня Джон Браун — американський фермер, один із активних діячів аболіціонізму. В 1834 організував аболіціоністське товариство. Допомагав рабам втікати до Канади. 1854—1855 Браун з п'ятьма синами брав участь у боях з рабовласниками в штаті Канзас. У 1858 Браун склав проект «Тимчасової конституції» для США, в якій послідовно проводив принцип суверенітету і вимагав цілковитої ліквідації рабовласництва. Основні статті конституції Брауна переклав російською мовою Г. Чернишевський як такі, що відповідали настроям і ідеям передової громадськості Росії в тодішніх умовах напередодні скасування кріпацтва. У 1859 Браун очолив повстання в Гарперс-Феррі , сподіваючись на підтримку рабів всієї країни. Загін був розбитий урядовими військами, а Браун засуджений до страти. Мужня поведінка Брауна на суді і під час страти сприяла згуртуванню аболіціоністів. У Громадянській війні 1861—1865 пісня «Тіло Джона Брауна» стала гімном війська Півночі
5 грудня Луї Пуансо — французький математик і механік, член Французької академії наук.
16 грудня Вільгельм Грімм — німецький філолог.