Грудень 1852 року в історії

Події грудня 1852 року в хронологічному порядку

2 грудня Президент Франції Луї Наполеон Бонапарт оголосив себе імператором Франції під іменем Наполеон III і заснував Другу імперію
11 грудня У Парижі відкрили найстаршу з нині чинних циркових споруд

Люди, що народилися в грудні 1852 року

15 грудня Антуан Анрі Беккерель — французький фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики та один з першовідкривачів радіоактивності.
17 грудня Герберт Бірбом Трі — англійський актор, режисер, театральний педагог та імпресаріо.
19 грудня Альберт Абрагам Майкельсон — перший американський фізик, удостоєний в 1907 Нобелівської премії з фізики за створення прецизійних інструментів та виконані з їх допомогою спектроскопічні і метрологічні дослідження.
21 грудня Броунов Петро Іванович — російський географ і метеоролог, доктор фізичної географії, ординарний професор Університету Святого Володимира, член-кореспондент Петербурзької та Російської академій наук, член-кореспондент АН СРСР.
26 грудня Аркас Микола Миколайович (старший) — український культурно-освітній діяч, письменник, композитор, історик. Один із засновників і незмінний голова «Просвіти» в Миколаєві. Син Миколи Андрійовича Аркаса, племінник Захарія Андрійовича Аркаса, батько Миколи Миколайовича Аркаса та Оксани Шестерікової-Аркас