2 грудня в історії

Події 2-го грудня в хронологічному порядку

1015 Князь Ярослав Мудрий посів у Києві великокняжий престол
1104 Рукоположений митрополит Київський Никифор І
1375 Болгарський монах Кіпріан рукоположений на митрополита Київського і Литовського
1697 У Лондоні відкрито кафедральний собор святого Павла і почалась перша служба
1804 Папа Римський Пій VII на урочистій церемонії в соборі Нотр-Дам проголосив Наполеона Бонапарта імператором Наполеоном I
1805 Під Аустерліцом у Моравії Наполеон Бонапарт розгромив об'єднану російсько-австрійську армію
1816 У Лондоні луддити (борці з верстатами) влаштували масові акти знищення машин і верстатів на підприємствах

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися 2-го грудня

1825 Педру II (імператор Бразилії) — імператор Бразилії з династії Браганса, 2-й і останній бразильський імператор.
1859 Жорж Сера — відомий французький художник-неоімпресіоніст, засновник течії дивізіонізму і пуантилізму, творець пуантилістської манери малювання.
1923 Марія Каллас — грецька співачка , яка прославилася у період після Другої світової війни.
1930 Гері Беккер — американський економіст.
1973 Моніка Селеш — югославська та американська професійна тенісистка, що виступала за обидві ці країни; колишня перша ракетка світу.
1978 Неллі Фуртаду — канадсько-португальська співачка, автор пісень, музичний продюсер і актриса.
1981 Брітні Спірс — американська співачка, володар Греммі, танцівниця, автор пісень, актриса.

Топ 7 найвідоміших людей, що померли 2-го грудня

1547 Ернан Кортес — іспанський конкістадор, який у 1519-1521 роках завоював Імперію ацтеків, установив у Мексиці іспанське панування і знищив цивілізацію ацтеків.
1594 Герард Меркатор — математик, філософ, теолог, географ та картограф; вніс надзвичайно вагомий вклад у розвиток картографії, «Птолемей» свого часу.
1814 Маркіз де Сад — французький письменник, філософ і учасник Французької Революції. У своїх творах відстоював ідеї абсолютної свободи, без обмежень моралі, релігії чи закону. Найголовнішим принципом життя вважав можливість досягнення найвищої особистої насолоди. За свої погляди та твори провів у в'язниці та психіатричних лікарнях близько 32 років свого життя — з них близько 10 років відсидів у сумнозвісній паризькій тюрмі Бастилії і 13 років у психіатричній лікарні. Більшість його творів була написана під час ув'язнення. Пізніше, на основі його ідей отримання сексуальної насолоди від приниження та завдання болю іншій людині був запроваджений термін "садизм"
1969 Ворошилов Климент Єфремович — Клим Ворошилов — радянський військовий та політичний діяч, двічі Герой Радянського Союзу, Герой Соціалістичної Праці, перший Маршал Радянського Союзу. У 1925–1940 роках нарком з військових і морських справ і нарком оборони СРСР. У 1953–1960 роках номінальний глава Радянської держави
1980 Ромен Гарі — французький письменник.
1990 Аарон Копленд — американський композитор, піаніст, диригент.
1993 Пабло Ескобар — колумбійський наркобарон. Ескобар увійшов в історію як один з найбільш зухвалих і жорстоких злочинців XX сторіччя не лише Колумбії, але й усього світу. Вбиваючи суддів, прокурорів, журналістів, знищуючи цивільні літаки, поліцейські дільниці та особисто страчуючи своїх жертв, він користувався популярністю серед молоді і бідних верств населення своєї країни. Ескобар заробив величезні гроші на наркобізнесі. Йому належали дорогі яхти, маєтки і вілли. У 1989 році журнал «Forbes» оцінив його статки в 9 мільярдів доларів. За словами Роберто, бухгалтера Пабло, він і його брат тратили $ 2500 в місяць тільки на покупку гумки, щоб обертати рулони готівки, так як вони мали більше незаконних грошей, ніж вони могли б легально депозитувати в банки, вони зберігали цегли готівки в їхніх складах, і щорічно списували 10%, як "порчу", які погризли пацюки, коли повзали по них ночами