Серпень 1962 року в історії

Події серпня 1962 року в хронологічному порядку

4 серпня Нельсон Мандела заарештований; провів у в'язниці 28 років
11 серпня Вперше в СРСР проведений прямий телесеанс із космічного корабля
11 серпня Перемігши орєхово-зуєвську команду «Знамя труда» з рахунком 2:0, донецький «Шахтар» став володарем Кубка СРСР з футболу
12 серпня Вирушив у космос перший український космонавт Павло Попович
16 серпня Рінго Старр влився в «Бітлз», замінивши попереднього барабанщика — Піта Беста
17 серпня Перший вбитий за спробу перетину Берлінської стіни. Прикордонники Східної Німеччини вбили 18-річного Пітера Фетчара
18 серпня Рінго Старр вперше виступив як ударник групи «Бітлз»

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в серпні 1962 року

7 серпня Ален Робер — скелелаз.
10 серпня Сюзанна Коллінз — американська письменниця і сценаристка, автор книжкових серій «The Underland Chronicles» та «Голодні ігри». Стала відомою завдяки роману «Голодні ігри». У США й Канаді продано 2,9 млн. примірників, книжку перекладено на 27 мов у 40 країнах, в тому числі на українську. Понад 100 тижнів книжка трималась у переліку бестселерів за версією «Нью-Йорк Таймс». Загалом трилогія на сьогодні розійшлася накладом понад 10 млн. примірників. У 2010 році Сюзанна Коллінз була названа журналом «Тайм» серед найвпливовіших осіб світу. Українською мовою книжки Сюзанни Коллінз перекладає видавництво «Країна мрій»
13 серпня Мануель Вальс — французький політик, член Соціалістичної партії, прем'єр-міністр Франції з 31 березня 2014.
16 серпня Стів Керелл — Джон Керелл - провідний американський кінокомік, володар нагороди «Золотий глобус» і нагороди Гільдії кіноакторів США. Виступає також як телепродюсер і сценарист
18 серпня Феліпе Кальдерон — колишній президент Мексики. Народився в місті Морелія, штат Мічоакан в родині Луїса Кальдерона і Марії Ґонсалес
20 серпня Джеймс Марстерс — американський теле- і кіноактор, актор театру, музикант-виконавець, дворазовий володар премії «Сатурн». Найбільшу популярність здобув завдяки ролі вампіра Спайка в телесеріалі «Баффі — переможниця вампірів» і його спін-оффі «Енджел»
28 серпня Девід Фінчер — американський кінорежисер і кліпмейкер, один з найяскравіших «новобранців» Голлівуду 1990-х, творець культового фільму «Бійцівський клуб».

Люди, що померли в серпні 1962 року

3 серпня Заболотний Володимир Гнатович — український архітектор, засновник і президент Академії архітектури України, автор проекту будинку Верховної Ради України.
5 серпня Мерилін Монро — американська кіноактриса, співачка, модель, секс-символ 1950-х.
5 серпня Зеньківський Василь Васильович — російський та український філософ, психолог, публіцист та церковний і державний діяч.
8 серпня Янаґіта Куніо — яп. 柳田國男, やなぎたくにお; 31 липня 1875 — 8 серпня 1962) — японський науковий і освітній діяч, філософ, краєзнавець, фольклорист. Випускник Токійського університету. Працював в Міністерстві сільського господарства і торгівлі, Палаті перів японського Парламенту, газеті «Асахі сімбун». Займався збором і вивченням японського фольклору. За заслуги в розвитку японської науки прозваний «батьком японської фольклористики». Нагороджений Орденом культури. Автор піонерських праць в галузі японської етнографії та краєзнавства: «Тоноські оповідання», «Діалоги про кам'яні божества», «Теорія фольклору», «Морський шлях»
9 серпня Герман Гессе — німецький письменник, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури 1946 року.
15 серпня Ейгенсон Моріс Семенович — радянський астроном.
26 серпня Душан Симович — державний і військовий діяч Югославії.