Серпень 1940 року в історії

Події серпня 1940 року в хронологічному порядку

2 серпня Верховна Рада СРСР ухвалила закон про перетворення Молдавської АРСР у складі УРСР на окрему Молдавську РСР (до її складу увійшла більша частина щойно приєднаної до СРСР Бессарабії)
2 серпня Верховна Рада СРСР ухвалила закон про включення Північної Буковини, а також Хотинського, Акерманського та Ізмаїльського повітів Бессарабії, які від Румунії перейшли до СРСР, до складу УРСР
2 серпня Бригадний генерал Шарль де Голль, який після капітуляції Франції залишив країну, із Лондона закликав усіх патріотів продовжувати збройну боротьбу з нацистською Німеччиною
3 серпня Литву включено до складу СРСР
5 серпня Латвію включено до складу СРСР
6 серпня Естонію включено до складу СРСР
6 серпня У СРСР арештований президент Ленінської академії сільгоспнаук відомий генетик Микола Вавілов

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в серпні 1940 року

3 серпня Мартін Шин — американський актор, продюсер, лауреат премії Еммі. Відомий своїми ролями у таких фільмах: Пустки , Апокаліпсис сьогодні, , Волл-стріт , Відступники та у телевізійному серіалі Західне крило
7 серпня Жан-Люк Дегане — бельгійський політик. Прем'єр-міністр Бельгії з 7 березня 1992 по 12 липня 1999
8 серпня Денніс Тіто — американський підприємець та мультимільйонер італійського походження. В 2001 став міжнародно відомим, оскільки став першим в історії космічним туристом
10 серпня Смехов Веніамін Борисович — радянський і російський актор театру і кіно, режисер, сценарист, літератор.
21 серпня Семереді Ендре — угорський математик, який працює в областях комбінаторики та теоретичних комп'ютерних наук. Нагороджений Абелівською премією 2012 року за "фундаментальний внесок в дискретну математику і теорію інформатики, а також на знак визнання його глибокого і довгострокового вкладу в адитивну теорію чисел і ергодичну теорію"
23 серпня Томас Стейц — американський вчений-кристалограф, лауреат Нобелівської премії з хімії за 2009 рік спільно з Венкатараманом Рамакрішнаном і Адою Йонат з формулюванням «за дослідження структури і функцій рибосоми».
28 серпня Вільям Коен — американський юрист, політик і державний діяч, який займав пост міністра оборони США в адміністрації президента Клінтона в 1997–2001 роках.

Люди, що померли в серпні 1940 року

4 серпня Жаботинський Володимир Євгенович — єврейський письменник і публіцист, один з лідерів сіоністського руху; співзасновник держави Ізраїль та його збройних сил.
5 серпня Яворницький Дмитро Іванович — український історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва, дійсний член НТШ і ВУАН.
6 серпня Безсмертний Володимир Адріанович — архітектор, художник, цивільний інженер, педагог, член спілки архітекторів СРСР , головний архітектор Києва в 1922–1931 роках, автор праць з питань містобудування.
18 серпня Волтер Крайслер — американський підприємець, засновник корпорації «Крайслер».
21 серпня Троцький Лев Давидович — революційний діяч XX століття а, ідеолог троцькізму - однієї з течій марксизму. Двічі засланець при царському режимі, позбавлений всіх громадянських прав в 1905 р Один з організаторів Жовтневої революції 1917 р, один з творців Червоної армії. Один із засновників та ідеологів Комінтерн а, член його Виконкому. У першому радянському уряді - нарком з іноземних справ, потім в 1918 - 1925 - нарком з військових і морських справ та голова Реввійськради РРФСР, потім СРСР. З 1923 р - лідер внутрішньопартійної лівої опозиції. Член Політбюро ВКП в 1919-1926 рр. У 1927 р знято з усіх посад, відправлений на заслання. У 1929 р висланий за межі СРСР. У 1932 р позбавлений радянського громадянства. Після висилки з СРСР - творець і головний теоретик Четвертого інтернаціоналу. Автор праць з історії революційного руху в Росії, творець капітальних історичних праць з революції 1917 р, літературно-критичних статей, спогадів «Моє життя». Двічі одружений, без розірвання першого шлюбу. Був смертельно поранений агентом НКВД Рамоном Меркадером 20 серпня 1940 в Мексиці
29 серпня Петрушевич Євген Омелянович — український громадсько-політичний діяч, президент і диктатор Західноукраїнської Народної Республіки.
30 серпня Джозеф Джон Томсон — англійський фізик, лауреат Нобелівської премії за заслуги в області теоретичних й експериментальних досліджень провідності електрики в газах, серед яких найважливіша — відкриття електрона, ізотопів і винаходу мас-спектрометра.