Серпень 1928 року в історії

Події серпня 1928 року в хронологічному порядку

13 серпня У Москві відбулась перша Всесоюзна Спартакіада

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в серпні 1928 року

6 серпня Енді Воргол — всесвітньо відомий американський митець карпато-русинського походження, один із засновників поп-арту та культова постать в історії сучасного мистецтва в цілому. Художник, ілюстратор, дизайнер, скульптор, письменник, продюсер, кінорежисер, видавець, колекціонер — він залишив по собі величезний творчий спадок і ще за життя став легендою
7 серпня Джеймс Ренді — справжнє ім'я Рендалл Джеймс Хемілтон Цвінге англ. Randall James Hamilton Zwinge, народився 7.8.1928 року у Торонто, Канада, - американський ілюзіоніст і науковий скептик канадського походження, відомий викривач паранормальних явищ і псевдонаукових теорій, один із засновників Комітет скептичних розслідуваньукр
16 серпня Ейді Горме — американська співачка та кіноакторка, виконавиця відомих іспанських пісень, мати відомого композитора Девіда Лоуренса.
25 серпня Герберт Кремер — німецький фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики. Половина премії за 2000 , спільно з Жоресом Алфьоровим, «за розробку напівпровідникових гетероструктур, використовуваних у високочастотній і опто-електроніці». Друга половина премії була присуджена Джеку Кілбі «за внесок у винахід інтегральних схем»
27 серпня Сімомура Осаму — японський та американський хімік-органік, біохімік та морський біолог, професор у відставці Лабораторії морської біології у Вудс-Хоулі, Массачусетс. Разом з Роджером Цяном і Мартіном Чалфі він був нагороджений Нобелівською премією з хімії 2008 року за розробку зеленого флюоресцентного білка
27 серпня Петер Борош — угорська державний і політичний діяч. Член партії Угорський демократичний форум
31 серпня Джеймс Коберн — американський актор, який знявся більш ніж у 70 фільмах та близько 100 телевізійних постановках.

Люди, що померли в серпні 1928 року

8 серпня Степан Радич — австро-угорський і югославський політик хорватського походження, засновник Хорватської народної селянської партії, пізніше перейменованої в Хорватську селянську партію.
12 серпня Леош Яначек — чеський композитор, музикознавець-етнограф і педагог.
16 серпня Антонін Сова — чеський поет, байкар, письменник.
19 серпня Стефанос Скулудіс — грецький банкір, дипломат і прем'єр-міністр.
27 серпня Марі Еміль Файоль — Франції під час Першої Світової Війни.
30 серпня Вільгельм Він — німецький фізик, лауреат Нобелівської премії за дослідження явищ випромінювання і поглинання електромагнітних хвиль абсолютно чорним тілом.