Квітень 1922 року в історії

Події квітня 1922 року в хронологічному порядку

3 квітня Сталіна обрано генеральним секретарем ЦК РКП(б)
16 квітня Підписано Рапальський договір про відновлення дипломатичних відносин між Німеччиною та СРСР
18 квітня У Москві почав функціонувати перший автобус
22 квітня У місті Подєбради (Чехословаччина) відкрита Українська господарська академія (з 1932 р. — Технічно-господарський інститут)
27 квітня Утворена Якутська АРСР

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в квітні 1922 року

1 квітня Алан Перліс — американський вчений в галузі інформатики , відомий своїми новаторськими роботами з мов програмування і як перший лауреат Премії Тюрінга.
3 квітня Доріс Дей — американська акторка й співачка.
13 квітня Джуліус Ньєрере — танзанійський політичний діяч, перший президент Танзанії від створення країни в 1961 році до відставки у 1985 році.
16 квітня Кінґслі Еміс — англійський письменник і поет. З під його пера вийшли такі твори як «Щасливчик Джим» , за яку отримав премію Сомерсета Моема у 1955 році, комічне зображення життя провінційного університету, «Візьму дівчину, таку як ти». у 1986 одержав Букерівську премію за книгу «Старі дияволи». Батько Мартіна Еміса
19 квітня Еріх Альфред Гартманн — німецький льотчик-ас, що вважається найуспішнішим пілотом-винищувачем за всю історію авіації. За німецькими даними в ході Другої світової війни він збив 352 літаки противника у 825 повітряних боях
22 квітня Чарльз Мінгус — американський джазовий контрабасист. Посмертний лауреат премії Греммі в номінації «за життєві досягнення»
27 квітня Джек Клаґмен — американський актор, зірка американських серіалів 1970-х та 1980-х.

Люди, що померли в квітні 1922 року

1 квітня Карл I (імператор Австро-Угорщини) — імператор Австро-Угорщини, король Богемії , король Угорщини , король Галичини та Володимирії з династії Габсбургів.
1 квітня Герман Роршах — швейцарський фрейдистський психіатр і психоаналітик, відомий завдяки розробці проективного тесту, знаного як тест Роршаха. Цей тест має відображати несвідому частину особистості, що «проектується» на подразники. Людям показують 10 малюнків, по одному за раз, і просять повідомити, які об'єкти або рисунки вони бачать у кожному з них
8 квітня Ерік фон Фалькенгайн — німецький державний і політичний діяч, воєначальник Прусської армії, генерал піхоти Німецької імперської армії. Військовий міністр та начальник Генерального штабу Німецької імперії. Учасник придушення боксерського повстання , Першої світової воєн
13 квітня Струков Ананій Петрович — катеринославський поміщик, маршалок дворян Катеринославської губернії.
23 квітня Влахо Буковац — хорватський художник кінця XIX — початку XX століття, що працював у стилях імпресіонізму та постімпресіонізму.
28 квітня Поль Дешанель — французький політик, президент Франції. Похований на кладовищі Монпарнас
29 квітня Стеценко Кирило Григорович — український композитор, хоровий диригент і музично-громадський діяч.