1949 рік в історії

Події 1949 року в хронологічному порядку

7 січня Університет Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі оголосив про одержання першої фотографії генів
13 січня Радянська агентурна розвідка здобула в Пентагоні і Ленглі план нападу на СРСР «Дропшот» (Dropshot)
17 січня У США почався судовий процес над лідерами компартії
25 січня У Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія, відбулася перша церемонія вручення телевізійних нагород «Еммі»
26 січня Компанія «Амерікан Ейрлайнз» першою у світі ввела попередження по гучномовцях про правила безпеки пасажирів
11 лютого Менору затвердили як герб Ізраїлю
14 лютого Відкрита перша сесія Кнесету, парламенту Ізраїлю

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в 1949 році

19 березня Леонтьєв Валерій Якович — радянський і російський співак, актор.
15 квітня Пугачова Алла Борисівна — відома радянська та російська співачка, композитор-пісняр, естрадний режисер, продюсер, кіноакторка та телеведуча. Народна артистка СРСР , лауреат Державної премії Росії
18 червня Лех Качинський — польський політик, член партії «Право і справедливість», з 22 грудня 2005 — президент Польщі.
22 червня Меріл Стріп — американська акторка, яка працює в театрі, на телебаченні та в кіно. Вона вважається однією з найкращих кіноактрис сучасної епохи
23 вересня Брюс Спринстін — вокаліст, гітарист, композитор, автор текстів, продюсер.
21 жовтня Біньямін Нетаньягу — ізраїльський політик, прем'єр-міністр Ізраїлю. Попередньо був прем'єр-міністром країни з 1996 по 1999 рр., обіймав високі посади в декількох урядах — зокрема міністра юстиції, фінансів, іноземних справ, та інших. Перший прем'єр-міністр країни народжений після проголошення незалежності. Є головою правоцентристської партії «Лікуд», має репутацію яструба у стосунках з палестинцями на Окупованих територіях. Дитинство провів у Ізраїлі і США, де закінчив школу і вивчав архітектуру і політологію у Масачусетському технологічному інституті та Гарвардському університеті. Після повернення до Ізраїлю зацікавився політикою, став членом партії «Лікуд». У серпні 2007 був обраний головою партії, а в лютому 2009 на чолі партії отримав друге місце у національних виборах і сформував коаліційний уряд разом з партією Авігдора Лібермана
7 грудня Том Вейтс — американський співак та автор пісень, композитор, актор. У свій ранній творчості Вейтс змішував такі жанри як джаз, блюз і, незначною мірою, фолк-музику, починаючи ж з 1980-х і досі він грає експериментальний рок з елементами індастріалу, дарк-кабаре та авангардного джазу. Для нього характерні театралізовані, часом водевільні виступи, й особлива манера виконання — суміш співу й речитативу. Том має своєрідний хрипкуватий голос, описаний критиком Деніелом Дачхолзом так: «Він немов вимочений в бочці з бурбоном, його ніби залишили в коптильні на кілька місяців, а потім, коли дістали, проїхалися по ньому»

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в 1949 році

12 лютого Хасан аль-Банна — єгипетський політичний діяч, ісламський проповідник і реформатор.
31 березня Фрідріх Карл Рудольф Бергіус — нім. Friedrich Bergius, — німецький хімік-технолог
6 травня Моріс Метерлінк — бельгійський письменник, драматург і філософ, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури.
10 червня Сігрід Унсет — норвезька письменниця, лауреат Нобелівської премії 1928 року за «провідний для неї могутній опис життя Півночі в Середні віки».
2 липня Георгій Димитров — діяч болгарського та міжнародного комуністичного руху.
16 серпня Маргарет Мітчелл — американська письменниця та журналіст, автор роману-бестселера «Звіяні вітром». Роман, що вийшов 1936 року, отримав Пулітцерівську премію і був перекладений на 37 мов світу. Екранізований 1939 режисером Віктором Флемінгом фільм «Розвіяні вітром» отримав вісім премій «Оскар»
17 жовтня Толбухін Федір Іванович — видатний радянський воєначальник, Маршал Радянського Союзу , Герой Радянського Союзу , Герой Народної Республіки Болгарія, Народний Герой Югославії, кавалер ордена Перемога.