1944 рік в історії

Події 1944 року в хронологічному порядку

1 січня У ніч на 1 січня по всесоюзному радіо вперше прозвучав державний гімн СРСР на музику Олександра Александрова — «Союз нерушимий». «Інтернаціонал» залишився партійним гімном Всесоюзної комуністичної партії (більшовиків)
1 січня Берут Болеслав був вибраний засідателем Крайової Ради Народової
2 січня Перше бойове застосування гелікоптерів: три машини конструктора Сікорського взяли участь у супроводі британського атлантичного конвою
12 січня Опубліковано звернення президії Верховної Ради УРСР і ЦК КП(б)У до населення окупованих областей України. У ній виголошено заклики до боротьби з окупантами та «українськими націоналістами»
12 січня Війська 1-го Українського фронту зайняли райцентри Сарни, Степань та за участі партизанського з'єднання О. Сабурова здобули райцентри Висоцьк і Володимирець (Рівненська обл.)
13 січня Війська 1-го Українського фронту зайняли місто Корець (Рівненська обл.) та райцентр Берездів (Кам'янець-Подільська обл.)
14 січня Внаслідок контрудару 1-ї танкової армії вермахту німецькі війська знову захопили райцентри Немирів (Вінницька обл.) та Буки (Київська обл.)

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в 1944 році

15 лютого Джохар Дудаєв — чеченський військовий, державний та політичний діяч, лідер чеченського національно-визвольного руху у 1990-х роках, перший президент Чеченської Республіки Ічкерія. У минулому Джохар був генерал-майором авіації Радянської армії
7 квітня Герхард Шредер — німецький політик, лідер СДПН, федеральний канцлер ФРН з 27 жовтня 1998 до 22 листопада 2005.
14 травня Джордж Лукас — американський кінорежисер, сценарист та продюсер, автор «Зоряних воєн» та «Індіани Джонса», колишній голова компанії Lucasfilm Ltd. Лукас є одним з найбільш комерційно успішних режисерів світу
13 червня Пан Ґі Мун — None
20 серпня Раджив Ганді — індійський політичний діяч, прем'єр-міністр Індії в 1984–1989.
25 вересня Майкл Дуглас — американський кіноактор і кінопродюсер; лауреат премії «Оскар» як «найкращий актор».
28 вересня Мілош Земан — чеський соціал-демократичний політик, прем'єр-міністр Чеської Республіки , кандидат на президентських виборах в 2003 році, в 2009–2010 роках, голова Партії громадянських прав — Земановці, 26 січня 2013 обраний президентом Чеської Республіки.

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в 1944 році

23 січня Едвард Мунк — норвезький живописець і графік, постімпресіоніст і постмодерніст, символіст, вважається предтечею експресіонізму.
1 лютого Піт Мондріан — нідерландський художник, один із зачинателів і провідників абстракціонізму в світовому мистецтві.
21 липня Клаус Шенк фон Штауффенберґ — полковник Вермахту, граф. Учасник змови 20 липня 1944 року проти Адольфа Гітлера. Втратив на війні праву руку, око і два пальці лівої руки
31 липня Антуан де Сент-Екзюпері — французький письменник і авіатор, граф.
14 жовтня Ервін Роммель — німецький воєначальник часів Третього Рейху, генерал-фельдмаршал Вермахту. Кавалер Pour le Mérite та Лицарського хреста Залізного хреста з Дубовим листям, Мечами та Діамантами. Один з найславетніших генерал-фельдмаршалів нацистської Німеччини, що здобув величезну повагу як серед німецьких та італійських солдатів, так і серед вояків противника
13 грудня Кандінський Василь Васильович — російський художник, графік і теоретик мистецтва. Жив та творив у Росії, Німеччині та Франції. Кандінський вважається першим абстракціоністом
30 грудня Ромен Роллан — французький письменник, музикознавець, театрознавець, мистецтвознавець, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури.