1939 рік в історії

Події 1939 року в хронологічному порядку

5 січня Державне расове Бюро Німеччини визнали караїмів не євреями ані по віросповіданню, ані по расі
6 січня Німецькі фізики Отто Ган і Фріц Штрассман повідомили про відкриття способу ділення ядер урану під дією нейтронів. Це був перший крок до практичного використання ядерної енергії
10 січня Утворені Запорізька, Кіровоградська і Сумська області УРСР
12 січня У Полтаві почали курсувати перші шість таксі
12 січня В Хусті відбулися установчі збори «Товариства греко-католицьких священників». Ця організація духовенства поклала своїм завданням працювати над «поглибленням українського національного духу, займатися освітньою і господарською працею серед карпато-українського народу». Окремою резолюцією молоді священники засудили «мад'ярофільство старої генерації». Головою товариства обрано о. Ю. Станинця, відомого під письменницьким псевдонімом «Зореслав»
14 січня У Сталіно відбулися багатолюдні збори на шахті «Ветка-8» з ухваленням резолюцій підтримки наказу наркома важкої промисловості Л. Кагановича про хід виконання на підприємствах важкої промисловості постанови РНК СРСР, ЦК ВКП(б) і ВЦРПС від 28 грудня 1938 р. «Про заходи по упорядкуванню трудової дисципліни, поліпшення практики державного соціального страхування і боротьби із зловживаннями в цій справі». Учасники таврували порушників трудової дисципліни, вимагали для них суворого покарання. «Вже довгий час наша шахта не виконує державного завдання. В цьому винні дезорганізатори виробництва і їх покровителі. — Заявив у виступі шахтар Мартиненко. — З цими людьми треба нещадно боротися»
26 січня Війська генерала Франко взяли Барселону

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в 1939 році

6 січня Лобановський Валерій Васильович — видатний радянський та український футболіст і тренер. Багаторічний наставник «Динамо» , на чолі якого двічі вигравав Кубок володарів кубків. Тричі був наставником збірної СРСР, з якою став віце-чемпіоном Європи 1988. Тренер збірної України у 2000–2001 роках. Майстер спорту СРСР. Нагороджений радянськими орденами «Знак Пошани» і Трудового Червоного Прапора. Заслужений тренер СРСР та України. Герой України
7 квітня Френсіс Форд Коппола — американський кінорежисер, продюсер, сценарист, який п'ять разів нагороджувався премією «Оскар» Академії кіномистецтва США. Окрім роботи в кіно Коппола також винороб, видавець журналу і власник готелю. Найвідоміші фільми Копполи «Хрещений батько», «Розмова», «Дракула» а також епічна драма про війну у В'єтнамі «Апокаліпсис сьогодні»
13 квітня Шеймас Гіні — 30 серпня 2013 — ірландський письменник, поет, перекладач та викладач. Лауреат Нобелівської премії з літератури 1995 рік «за твори ліричної краси й етичної глибини, що підносять щоденні дива та оживляють минуле»
17 липня Алі Хаменеї — іранський політичний діяч та духовний лідер. Верховний Лідер Ірану з 1989 року
26 липня Джон Говард (прем'єр-міністр Австралії) — 25-й Прем'єр-міністр Австралії з березня 1996 до грудня 2007.
9 серпня Романо Проді — італійський лівоцентристський політик, прем'єр-міністр. Між двома своїми прем'єрствами був президентом Єврокомісії
26 листопада Тіна Тернер — американська співачка, автор пісень, акторка й танцівниця. Володарка восьми премій Греммі. За свій артистизм, темперамент і сценічну виразність вона носить титул «Королеви рок-н-ролу»

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в 1939 році

28 січня Вільям Батлер Єйтс — ірландський поет, драматург, театральний діяч. Лауреат Нобелівської премії з літератури. Писав англійською мовою, хоча ірландську мову знав
4 лютого Едвард Сепір — американський мовознавець і етнолог.
27 лютого Крупська Надія Костянтинівна — доктор педагогічних наук, теоретик й організатор радянського шкільництва та системи народної освіти, радянська суспільна громадська діячка.
24 березня Говард Картер — англійський археолог; знайшов гробницю Тутанхамона.
1 квітня Макаренко Антон Семенович — український радянський педагог і письменник, один із засновників системи дитячо-підліткового виховання.
14 липня Альфонс Муха — чеський художник, ілюстратор, ювелірний дизайнер і плакатист, один з найвідоміших представників стилю «Арт Нуво».
23 вересня Зигмунд Фрейд — австрійський психолог і невролог, який вивчав людське несвідоме. Він розвинув методику вільних асоціацій та тлумачення сновидінь, яку було покладено в основу психоаналізу, і сформулював концепцію структури психіки