1927 рік в історії

Події 1927 року в хронологічному порядку

7 січня Зроблений перший трансатлантичний телефонний дзвінок з Нью-Йорка у Лондон
9 січня У кінотеатрі Монреаля через паніку, викликану невеликим вибухом кінокамери, загинуло 78 людей, з них 77 — діти молодше за 18 років
29 січня У Лондоні відкрили «Park Lane Hotel» — перший готель, у кожному номері якого була ванна кімната
14 лютого Створена хокейна команда «Торонто мейпл лівз» (до цього називалася «Торонто Сент-Петс»)
15 березня Почалося будівництво Дніпрогесу
17 березня У СРСР розпочато виробництво мініатюрних лампочок для кишенькових ліхтариків
19 березня У штаті Вашингтон м'ясник знаходить у шлунку курчати шість самородків золота

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в 1927 році

20 лютого Сідні Пуатьє — перший американський темношкірий актор, що отримав «Оскар» за найкращу чоловічу роль , згодом дипломат.
6 березня Габрієль Гарсія Маркес — колумбійський письменник-прозаїк, журналіст, видавець і політичний діяч; лауреат Нейштадтської літературної премії 1972 року, лауреат Нобелівської премії з літератури 1982 року.
2 квітня Пушкаш Ференц — угор. Puskás Ferenc, справжнє ім'я Ференц Пурцельд Біро — угорський та іспанський футболіст і тренер. Один із з найвидатніших гравців в історії футболу, член славетної збірної Угорщини початку 1950-х років, так званої «Золотої команди»
16 квітня Бенедикт XVI — 265-й Папа Римський , колишній голова Католицької церкви та суверен держави Ватикан. Почесний Папа Римський
29 липня Гаррі Муліш — нідерландський прозаїк, поет і драматург, літературознавець і театрознавець, один з найбільших письменників нідерландської літератури ХХ століття. Лауреат Нідерландської літературної премії
16 жовтня Гюнтер Грасс — німецький письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури 1999 року.
25 грудня Рам Нараян — індійський музикант, що популяризував смичковий музичний інструмент сарангі, відомий у Європі та США. Часто Рама Нараяна називають пандитом

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в 1927 році

11 травня Хуан Ґріс — іспанський художник і скульптор, один із зачинателів мистецького напрямку кубізм.
14 червня Джером Клапка Джером — англійський письменник і гуморист, найбільш відомий завдяки роману-подорожі «Троє в одному човні».
5 липня Альбрехт Коссель — німецький медичний доктор, біохімік і фізіолог, удостоєний у 1910 році Нобелевскої премії з фізіології та медицини за значний вклад в розуміння хімічного складу білків та нуклеїнових кислот.
24 липня Акутаґава Рюноске — японський письменник періодів Мейдзі і Тайсьо.
14 вересня Ісідора Дункан — американська танцівниця.
29 вересня Віллем Ейнтговен — нідерландський фізіолог, основоположник електрокардіографії, сконструював у 1903 році прилад для реєстрації електричної активності серця, вперше в 1906 році використовував електрокардіографію в діагностичних цілях, отримав Нобелівську премію з фізіології і медицині в 1924 році.
2 жовтня Сванте Август Арреніус — шведський фізик, хімік та астрофізик; професор Стокгольмського університету, потім директор Нобелівського інституту в Стокгольмі; автор теорії електролітичної дисоціації; сформулював основні положення хімічної кінетики; висунув теорію виникнення життя на Землі ; член Стокгольмської АН; лауреат Нобелівської премії з хімії 1903 року.