1900 рік в історії

Події 1900 року в хронологічному порядку

14 січня Прем'єра опери «Тоска» Дж. Пуччіні
21 січня На англо-бурську війну відправлені перші канадські військовики
6 лютого Олександр Попов вперше передав по радіо сигнал про лихо на морі
9 лютого Двайт Ф. Девіс заснував тенісний турнір на Кубок Девіса
27 лютого Створений футбольний клуб «Баварія»
31 березня У Франції прийнятий закон, що обмежує робочий день жінок і дітей 11 годинами
31 березня Перша реклама автомобілів з'явилася в американській загальнонаціональній газеті Saturday Evening Post. Одна філадельфійська компанія помістила його під девізом «Автомобілі, які приносять задоволення»

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в 1900 році

31 січня Чуйков Василь Іванович — видатний радянський воєначальник, Маршал Радянського Союзу , двічі Герой Радянського Союзу.
13 березня Йоргос Сеферіс — професійний дипломат та одночасно один з найвидатніших поетів новогрецької літератури, лауреат Нобелівської премії з літератури 1963 року.
5 квітня Спенсер Трейсі — американський актор, двічі лауреат премії «Оскар» за кращу чоловічу роль — є одним з двох акторів, що отримали цю премію два роки поспіль, за фільми «Відважні капітани» і «Місто хлопців». У 1967 році був відзначений премією «BAFTA» за фільм «Вгадай, хто прийде на обід». Американський інститут кіномистецтва надав йому 9 місце у списку «100 найвизначніших зірок кіно»
25 квітня Вольфганг Паулі — фізик-теоретик ХХ сторіччя, один з піонерів квантової фізики. Лауреат Нобелівської премії присудженої йому за відкриття принципу виключення, який було названо його ім'ям
17 травня Рухолла Мусаві Хомейні — аятола, рахбар , лідер ісламської революції 1979 року в Ірані. Верховний Лідер Ірану з 1979 по 1989 рр
29 червня Антуан де Сент-Екзюпері — французький письменник і авіатор, граф.
7 жовтня Генріх Гіммлер — Луїтпольд Гіммлер , один із головних нацистських воєнних злочинців Другої світової війни, активний організатор Голокосту, керівний політичний та військовий діяч нацистської Німеччини, рейхсфюрер СС.

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в 1900 році

20 січня Джон Раскін — англійський письменник, теоретик мистецтва, літературний критик і поет, який значно вплинув на розвиток мистецтвознавства та естетики другої половини XIX — початку XX століття.
6 березня Готтліб Даймлер — нім. Gottlieb Wilhelm Daimler; Доймлер — німецький інженер, конструктор та підприємець
19 квітня Айвазовський Іван Костянтинович — український та російський живописець-мариніст вірменського походження. Створив понад 6 тисяч полотен, найвідоміші з котрих морські пейзажі та сцени морських баталій
29 липня Умберто I — король Італії з 1878 по 1900 рік.
12 серпня Вільгельм Стейніц — австрійський і американський шахіст єврейського походження. Перший офіційний чемпіон світу з шахів. Один із основоположників позиційної гри в шахи
25 серпня Фрідріх Ніцше — впливовий німецький мислитель, філософ, психолог і класичний філолог.
30 листопада Оскар Уайльд — ірландський поет, драматург, письменник, есеїст.