Люди, що народилися в 1862 році

11 січня Джозеф Нельсон Роуз — американський ботанік.
22 січня Лої Фуллер — американська актриса й танцівниця, засновниця танцю модерн. Почала діяльність як драматична актриса у ролях травесті, у 1878–1886 роках працювала в Чикаго, згодом почала виступати з танцювальними імпровизаціями у супроводі музики Глюка, Бетховена, Шопена та інших з використуванням свілових ефектів. З 1892 року мешкала у Парижі, де виступала серед іншого у «Фолі-Бержер». Виконувала таці, які згодом виконувала Ізідора Дункан Гастролювала по різних місцях Європи та США. У 1900 році виступала на Всесвітньої Паризької виставці, в «Гранд-опера» та інших місцях. У 1927 році організувала у Лондоні власну трупу, яка проіснувала до 1938 року. Видала книгу спогадів «П'ятнадцять років мого життя». Похована на кладовищі Пер-Лашез
23 січня Давид Гільберт — німецький математик. У 1910—1920-их роках був визнаним світовим лідером математиків
24 січня Альфонс Баварський — баварський принц з іспанської гілки династії Віттельсбахів, син принца Баварії Адальберта та іспанської інфанти Амелії де Бурбон; вояка баварської армії, генерал кінноти; кавалер ордена Золотого руна.
1 лютого Сесиліо Баес — Гонсалес - Парагвайський політичний і державний діяч. Тимчасовий президент Парагваю. Педагог, професор, доктор наук, історик
2 лютого Антоніо Марія Альковер і Суреда — також відомий як кат. Mossèn Alcover — письменник-модерніст з Мальорки, який писав з широкого кола питань, у тому числі про католицьку церкву, фольклор, лінгвістику. Він головним чином пов'язаний із зусиллями щодо відродження інтересу до каталонської мови та діалектів. Серед його робіт каталонського-валенсіяна-балеарський словник
4 лютого Яльмар Гаммаршельд — шведський державний діяч, дипломат; в 1914–1917 — прем'єр-міністр Швеції. З 1923 по 1938 рік — член Риксдагу. Відомий також як учений — історик та юрист; член Шведської Академії
15 лютого Морозов Сава Тимофійович — російський підприємець і меценат.
17 лютого Ойген Шмідт — данський спортсмен, олімпійський чемпіон з перетягування канату.
19 лютого Бекетов Олексій Миколайович — український архітектор і педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР.
20 лютого Айналов Дмитро Власович — радянський історик мистецтва. Член-кореспондент Російської академії наук з 1914 року
23 лютого Сидоренко Євген Матвійович — народоволець. У другій половині 70-х років XIX століття брав участь у революційно налаштованих гуртках гімназистів у Сімферополі, знаходився під секретним наглядом поліції. З 1880 студент Петербурзького університету; член «Народної Волі»
26 лютого Салазкін Сергій Сергійович — біохімік.
27 лютого Анастасіос Метаксас — грецький архітектор та спортсмен-стрілець.
4 березня Роберт Емден — швейцарський фізик і астрофізик.
4 березня Цауне Юлій Семенович — російський і радянський архітектор, художник і педагог.
5 березня Ванновський Гліб Михайлович — російський воєначальник і військовий сходознавець, генерал-лейтенант Генерального штабу.
9 березня Пимоненко Микола Корнилович — український художник-живописець, академік живопису Петербурзької Академії мистецтв, Член Паризької інтернаціональної спілки мистецтв і літератури, автор багатьох картин на сільську та міську тематику.
17 березня Сильвіо Гезель — німецький економіст, підприємець, автор вчення про «вільну економіку».
28 березня Арістид Бріан — французький політик, один із лідерів Французької секції робітничого інтернаціоналу.
1 квітня Карл Шарльє — шведський астроном.
2 квітня Столипін Петро Аркадійович — російський державний діяч, прем'єр-міністр. Столипін проводив жорстку політику на укріплення самодержавства, розпустив Думу, увів військово-польові суди, обмежував політичні свободи. Будучи російським націоналістом, вів боротьбу з національними автономіями. Розпочав аграрну реформу, що не була доведена до кінця. Правління Столипіна відзначалось жорстокими репресіями, в цей час виникли поняття «столипінська реакція», «столипінська краватка» та «столипінський вагон»
7 квітня Новицький Олексій Петрович — історик мистецтва, академік АН УРСР , автор досліджень про Тараса Шевченка — художника.
11 квітня Чарльз Еванс Г'юз — американський державний діяч, який займав посади губернатора Нью-Йорку, державного секретаря США та головного судді Верховного Суду США.
11 квітня Вільям Воллес Кемпбелл — американський астроном, член Національної АН США, її президент в 1931-1935.
25 квітня Едвард Ґрей — британський політичний діяч, міністр закордонних справ.
28 квітня Челпанов Георгій Іванович — російський психолог і філософ українського походження.
15 травня Артур Шніцлер — австрійський прозаїк та драматург.
16 травня Жуау ду Канту і Каштру — португальський адмірал і політик, 5-й президент Португалії з 16 грудня 1918 по 5 жовтня 1919 року.
19 травня Нестеров Михайло Васильович — російський та радянський живописець, заслужений діяч мистецтв РРФСР , Лауреат Сталінської премії першого ступеню.
29 травня Стороженко Микола Володимирович — історик і педагог родом з Пирятинщини. Вихованець Київського університету й учень Антоновича
30 травня Ажбе Антон — словенський живописець і педагог.
3 червня Колбасьєв Євген Вікторович — російський вчений, винахідник в галузі військово-морської справи, один з основоположників телефонії.
5 червня Альвар Гульстранд — шведський офтальмолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини в 1911 році.
6 червня Лапінський Михайло Микитович — український лікар-психіатр і невролог, один із засновників Київської школи неврологів, перший завідувач кафедри нервових хвороб медичного факультету Київського імператорського університету святого Володимира.
7 червня Філіп Едуард Антон фон Ленард — німецький фізик, автор багатьох видатних робіт в області фізики твердого тіла і атомної фізики. Лауреат Нобелівської премії з фізики в 1905 «за роботи з дослідження катодних променів». У 20-х роках XX століття став противником «теорії відносності» і пропагандистом з. «арійської фізики»
9 червня Герберт Бейкер — британський архітектор, найбільш відомий своїм внеском до південноафриканської архітектури, де він працював в період з 1892 по 1912 роки і, зокрема, спроектував Союзні Будівлі в Преторії. Також він, разом з Едвіном Лаченсом, зробив великий внесок у проектування Нью-Делі. Він похований у Вестмінстерському абатстві
10 червня Війтович Петро — український скульптор, який чимало прислужився місту Львову.
24 червня Максиміліан Марія Турн-унд-Таксіс — 7-й князь фон Турн-унд-Таксіс, син принца Турн-унд-Таксіс Максиміліана Антона Ламорала та принцеси Баварії Олени Віттельсбах.
2 липня Вільям Генрі Брегг — британський фізик, основоположник рентгеноструктурного аналізу, лауреат Нобелівської премії з фізики.
4 липня Іван Шишманов — болгарський літературознавець й етнограф, освітньо-політичний діяч.
14 липня Густав Клімт — австрійський художник і графік, символіст. За провідним фахом — художник-декоратор, дизайнер малюнку тканин. Один з найвидатніших представників віденської сецесії
18 липня Наполеон Віктор Жером Фредерік Бонапарт — французький принц з родини Бонапартів, глава партії бонапартистів з 1891, претендент на французький трон з 1879 до самої смерті у 1926.
18 липня Юденич Микола Миколайович — російський білий генерал, головнокомандувач Північно-Західної армії.
21 липня Еміль Орлик — богемський маляр, графік, фотограф, та літограф; представник Віденської сецесії.
27 липня Архипов Абрам Юхимович — російський живописець, народний художник РРФСР ; походив із селян Рязанської губернії фіно-угорського походження. Член прокомуністичної АХРР
30 липня Вільгельм Лай — німецький педагог, теоретик експериментальної педагогіки. Випускник Фрайбурзького університету
31 липня Михаїл (Єрмаков) — церковний діяч. Світське ім'я — Василій Федорович Єрмаков
1 серпня Джеймс Монтегю Родс — англ. Montague Rhodes James, - англійський письменник, історик , ректор Королівського коледжу в Кембриджському університеті та Ітоні , в історію світової літератури увійшов як класик жанру «історія з провидінням»
3 серпня Освальд Кюльпе — німецький психолог і філософ, представник критичного реалізму. Автор робіт з психологічного обґрунтування гносеології. Засновник вюрцбурзької школи психології