Люди, що померли в 1854 році

16 січня Шарль Годішо-Бопре — французький ботанік та систематик рослин.
10 лютого Хосе Хоакін де Еррера — помірний мексиканський політик, що тричі займав посаду президента Республіки та служив генералом мексиканської армії протягом Американо-мексиканської війни.
12 лютого Муханов Петро Олександрович — декабрист, штабс-капітан лейб-гвардії Ізмайловського полку. Літератор, історик
15 лютого Кореницький Порфирій — український поет.
3 березня Джованні Батіста Рубіні — уславлений італійський співак-тенор XIX століття.
27 березня Карло III — герцог Парми.
30 квітня Фонвізін Михайло Олександрович — генерал-майор у відставці, декабрист, учасник франко-російської війни 1812 року і закордонних походів російської армії 1813—1814 років. Мемуарист
13 травня Стурдза Олександр Скарлатович — історик-аматор, автор праць з релігійної та політичної проблематики, дипломат, благодійник.
31 травня Ватрослав Лисинський — австрійський і хорватський композитор, представник епохи ілліризму, що вважається «основоположником нової хорватської та південнослов'янської музики».
7 червня Ашик Антон Бальтазарович — None
6 липня Георг Симон Ом — німецький фізик.
13 липня Хосе Марія Варгас — двічі Президент Венесуели у 1835–1836 роках.
19 липня Луїза Амелія Баденська — баденська принцеса, донька великого герцога Баденського Карла Людвіга та Стефанії де Богарне, дружина кронпринца Швеції Густава.
20 серпня Фрідріх Вільгельм Шеллінг — німецький філософ, ідеаліст. Отримав у Тюбінгені вищу духовну освіту, в Лейпцигу вивчав математику і природознавство. Викладав у Єнському, Ерлангенському, Мюнхенському та Берлінському університетах. У філософській еволюції Шеллінга відсутні чіткі межі між її етапами, які можна назвати як «філософія природи» , трансцендентального ідеалізму , «філософія тотожності» та «філософія одкровення»
12 вересня Глєбов Андрій Савич — уродженець Чернігівщини, генерал-майор Російської імператорської армії.
20 вересня Фредерік Кетервуд — англійський митець, архітектор, художник. Іноді в літературі можна знайти інше написання його прізвища як Фредерік Казервуд
5 жовтня Корнілов Володимир Олексійович — російський флотоводець, віце-адмірал, герой Кримської війни, перший організатор оборони Севастополя.
22 жовтня Хосе Марія Пас — аргентинський військовий діяч часів війни за незалежність та громадянської війни.
26 жовтня Трубецька Катерина Іванівна — дружина декабриста Трубецького Сергія. Перша з дружин декабристів, що послідувала за чоловіком у Сибір. В Іркутську, затримана владою, офіційно відреклася від цивільних прав і дворянських привілеїв. Микола Некрасов увічнив ім'я Трубецької у поемі «Російські жінки»
26 жовтня Тереза Саксен-Гільдбурггаузенська — повне ім'я Тереза Шарлотта Луїза Фредеріка Амалія Саксен-Гільдбурггаузенська нім. Therese Charlotte Luise Friederike Amalie von Sachsen-Hildburghausen, також Тереза Баварська , — принцеса Саксен-Гільдбурггаузенська з династії Веттінів, донька герцога Фрідріха Саксен-Гільдбурггаузенського та принцеси Шарлотти Мекленбург-Стреліцької, дружина короля Баварії Людвіга I, матір королей Баварії та Греції: Максиміліана II та Оттона I