Люди, що померли в 1849 році

7 лютого Полетика Петро Іванович — дипломат, дійсний таємний радник, сенатор. Син Івана Андрійовича Полетики
8 лютого Франце Прешерн — великий словенський поет.
15 лютого П'єр Франсуа Ферхюльст — бельгійський математик, відомий роботами в галузі моделювання чисельності населення.
24 лютого Вацлав Залеський — львівський етнограф, поет, драматург, театральний критик, політик.
10 березня Джордж Гарднер — шотландський ботанік та дослідник.
24 березня Йоганн Вольфганг Деберайнер — німецький хімік, найбільш відомий тим, що перший висловив періодичний закон.
28 березня Штефан Ладіслаус Ендліхер — австрійський ботанік, сходознавець та нумізмат.
3 квітня Юліуш Словацький — великий польський поет і драматург.
6 квітня Ян Святоплук Пресл — чеський ботанік, один з найвизначніших природознавців 19 століття, професор ботаніки, зоології та мінералогії Празького університету. Брат іншого відомого ботаніка Карела Пресла. У 1821 році він став співзасновником першого чеськомовного наукового журналу "Krok"
28 квітня Рене Прімевер Лессон — французький орнітолог і натураліст, людина величезного впливу й значення, один із гігантів природознавства.
10 травня Кацусіка Хокусай — майстер укійо-е, художник та ілюстратор. Один із найвідоміших митців домодерного японського мистецтва
11 травня Отто Ніколаї — німецький композитор і диригент, найбільш відомий своєю комічною оперою «Віндзорські пустунки» за однойменною комедією Шекспіра.
18 травня Хосе Марія Карреньйо — венесуельський політичний та військовий діяч, віце-президент в уряді Хосе Марія Варгаса, виконував обов'язки президента країни у 1835 та 1837 роках.
28 травня Анна Бронте — англійська письменниця, одна з трьох сестер Бронте, автор роману «Незнайомка з Вілдфел-Холу».
11 червня Еусебіо Гіларте Вера — болівійський політик, який у 1847–1848 роках займав пост президента країни.
15 червня Джеймс Нокс Полк — англ. James Knox Polk, — одинадцятий президент США, який обіймав посаду з 4 березня 1845 року до 4 березня 1849
28 липня Карл Альберт — Сьомий король Сардинського королівства в 1831–1849 роках, що зійшов на трон після смерті свого кузена Карла Фелікса.
31 липня Петефі Шандор — угорський поет, публіцист, революційний діяч сербського і словацького походження.
25 вересня Йоганн Штраус (батько) — австрійський композитор, скрипаль і диригент. Його вважають родоначальником музичної династії Штраусів. Народився у Відні. В 1825 році організував свій власний танцювальний оркестр, з яким здійснив ряд концертних поїздок по Європі, що супроводжувався великим успіхом. З 1838 року Штраус - диригент придворного бального оркестру у Відні. Штраус був творцем нового типу вальсу, так званого віденського, що отримав широке поширення завдяки ритмічної гнучкості і мелодійної виразності. Штраус - автор понад 250 творів, серед яких вальси, галопи, марші, польки, фантазії. Грі на скрипці навчався у Полишанского, теоретичні предмети вивчав у І. ДО. Зейфрида. У ранній юності почав грати у віденському танцювальному оркестрі Памера, де познайомився і зблизився з І. Ланнером. З 1819 року грав на альті в квартеті Ланнера, потім в його оркестрі. В 1825 році організував власний танцювальний оркестр із 14 чоловік, який незабаром завоював широку популярність у Відні. У 1833 році Штраус подвоїв склад оркестру і зробив з них концертну поїздку країнами Європи, яка мала великий успіх. З 1835 року Штраус був керівником придворного бального оркестру у Відні. Подібно Ланнеру, Йоганн Штраус створив багато творів танцювальної музики. Особливий успіх мали вальси, в яких він розвинув і збагатив форму популярного віденського танцю. Серед вальсів найбільш були відомі - "Тальони", "Вікторія", "Габриэлен", "Цецилія", "Лорелея". Крім вальсів, популярність придбав його "Марш Радецького". У 1889 році Йоганн Штраус-син видав повне зібрання творів свого батька в 7 томах; у перших 5 томах опубліковані тільки вальси
26 вересня Шарль Ніколя Бодіо — французький віолончеліст і педагог.
7 жовтня Едгар Аллан По — американський письменник, поет, есеїст, драматург, літературний редактор і критик, один із провідних представників американського романтизму.
17 жовтня Фридерик Шопен — найвидатніший польський композитор та піаніст. Уроджений Fryderyk Franciszek Chopin приймає французький варіант «Frédéric-François», коли у 20 років виїжджає з Польщі до Парижа і не повертається. У польських текстах прізвище іноді пишеться як Szopen
23 жовтня Митьков Михайло Фотійович — декабрист, полковник лейб-гвардії Фінляндського полку. Метеоролог
27 листопада Жуань Юань — китайський математик та історик науки часів династії Цін.
13 грудня Йоганн Центуріус фон Гофманцег — німецький ботанік, ентомолог та орнітолог.
28 грудня Катрмер де Квінсі — французький археолог і теоретик архітектури, масон, а також покровитель мистецтва та впливовий письмениних у сфері мистецтва.