Люди, що народилися в 1811 році

21 січня Родеріх Бенедікс — 26 вересня 1873, Айзенах — найбільш відомий німецький драматург, актор, режисер 19-го.
4 лютого Моранді Франц Йосипович — одеський архітектор, педагог, громадський діяч.
5 лютого Вільям Генрі Гарві — ірландський ботанік та міколог.
15 лютого Домінго Фаустіно Сарм'єнто — аргентинський політик, педагог, письменник, журналіст і військовик. Президент Аргентини у 1868–1874 роках. У річницю його смерті в Аргентині відзначається День вчителя
2 березня Г'ю Едвін Стрікланд — британський отнітолог, геолог та систематист.
11 березня Урбен Левер'є — французький астроном, автор праць про змінну довжину ексцентриситету орбіти Землі в часі. член Паризької АН
20 березня Наполеон II — повне ім'я Наполеон Франсуа Жозеф Шарль Бонапарт, Король Римський, Франц, герцог Рейхштадтський, - син Наполеона I Бонапарта, імператора французів. Увійшов в історію під династичним іменем, котре йому дали бонапартисти. Фактично ніколи не царював. В бонапартистських колах відомий як "Орлятко"
22 березня Сакума Сьодзан — 12 серпня 1864 — японський військовик, стратег, науковець і мислитель пеіроду Едо. Відомий також як Сакума Дзодзан. Повне ім'я — Сакума Сюрі Кунітада
27 березня Едвард Вільям Кук — англійський живописець-мариніст і графік.
31 березня Роберт Вільгельм Бунзен — відомий німецький хімік експериментатор.
5 травня Джон Вільям Дрейпер — американський науковець, філософ, медик, хімік, історик і фотограф. Автор першого чистого фотознімку жіночого обличчя і першої чіткої фотографії Місяця. Перший президент Американського хімічного товариства , засновник Школи медицини у Нью-Йоркському університеті. Одна з книжок Дрейпера, антикатолицька «Історія конфлікту між релігією та наукою», була широко розповсюджена, перекладалася на декілька мов. Його син Генрі Дрейпер і внучка Антонія Морі були астрономами, а найстарший син Джон Крістофер Дрейпер — хіміком
5 червня Луїза Амелія Баденська — баденська принцеса, донька великого герцога Баденського Карла Людвіга та Стефанії де Богарне, дружина кронпринца Швеції Густава.
14 червня Гаррієт Бічер-Стоу — американська письменниця, борець за ліквідацію рабства.
18 червня Френсіс Сарджент Осгуд — американська поетеса, одна з найвідоміших у світі літератури жінок свого часу. Відома своїм романтичним листуванням віршами з Едґаром Алланом По; також використовувала псевдонім "Фанні"
8 липня Караваєв Володимир Опанасович (хірург) — дійсний статський радник, доктор медицини , заслужений ординарний професор. В 1841–1891 роках професор Київського університету, один з організаторів медичного факультету в Києві і перший його декан , почесний громадянин Києва
11 липня Вільям Гров — природорознавець і юрист, один з винахідників паливних елементів.
11 липня Вільям Теккерей — англійський письменник-сатирик.
1 серпня Джон Стокс — воєнно-морський офіцер Британського флоту, адмірал, штурман на бризі "Бігль" протягом експедиції з Чарлзом Дарвіном.
5 серпня Амбруаз Тома — французький композитор, член Інституту Франції, протягом 25 директор Паризької консерваторії.
23 серпня Огюст Браве — французький фізик і один із засновників кристалографії.
31 серпня Теофіль Готьє — французький поет, прозаїк, літературний критик, лібретист та художник, значна постать у французькій літературі середини XIX століття. Спочатку Готьє був прихильником романтизму, але потім еволюціонував разом із французькою літературою до декадансу, символізму й модернізму. Він був одним із засновників літературного товариства Парнас, яке проголошувало принципи мистецтва для мистецтва. Зокрема, Готьє належить відомий вислів «Усе корисне бридке»
2 вересня Вагилевич Іван Миколайович — священик УГКЦ, український поет, філолог, фольклорист, етнограф, громадський діяч.
7 вересня Вільям Гемслі Еморі — американський ботанік, майор та бригадний генерал.
22 жовтня Ліст Ференц — угорський композитор, піаніст, педагог, диригент, публіцист, представник музичного романтизму, засновник угорської композиторської школи.
25 жовтня Еварист Галуа — французький математик, засновник сучасної алгебри.
26 жовтня Айзек Зінґер — американський винахідник і промисловець. Вчинив суттєвий внесок у вдосконалення конструкції швейної машини, та заснував компанію «Зингер»
5 листопада Іванишев Микола Дмитрович — український і російський правознавець, доктор російського законознавства з 1840 року, заслужений ординарний професор.
6 листопада Шашкевич Маркіян Семенович — західноукраїнський пророк , письменник, поет — зачинатель нової української літератури в Галичині, священик УГКЦ, релігійний та культурно-громадський діяч. Перший в нових часах речник відродження західноукраїнських земель. Очолив «Руську трійцю», ініціатор видання альманаху «Русалка Дністровая». Виступав за рівноправність української мови з польською в умовах того часу
7 листопада Карел Яромир Ербен — чеський письменник та поет епохи романтизму, історик, правник, архівіст, перекладач і збирач чеських народних пісень і казок.
26 листопада Цзен Гуофан — політичний та військовий діяч часів династії Цін, придушив повстання тайпінів і «факельників», очолював політико-ідеологічне «рух за засвоєння заморських справ» і «самопосилення» , мислитель, вчений та письменник.
26 листопада Франц Брендель — німецький музикознавець та музичний критик, відомий перш за все як редактор Нової музичної газети.
28 листопада Максиміліан II (король Баварії) — король Баварії.