Люди, що померли в 1782 році

1 січня Йоганн Крістіан Бах — німецький композитор, представник бароко і рококо. Одиннадцятий і наймолодший з синів Йоганна Себастьяна Баха
4 січня Анж Жак Ґабріель — французький архітектор, один з основоположників й останній найбільший майстер французького класицизму XVIII ст.
19 січня Нейолов Василь Іванович — російський зодчий та інженер, придворний архітектор російських імператорів, один із будівничих палацово-паркового ансамблю Царського Села.
17 березня Даніель Бернуллі — швейцарський учений, син Йоганна Бернуллі.
4 квітня Август Олександр Чарторийський — польський військовий та державний діяч XVIII століття руського походження. Воєвода руський. Князь на Клевані та Жукові
12 квітня П'єтро Метастазіо — італійський поет і драматург-лібреттист. З 1730 придворний поет у Відні. Створив класичні зразки оперного лібретто в жанрі опери-серіа. Майже всі композитори 18 століття, що писали на історичні і міфологічні сюжети, а також пасторалі, серенади, кантати, використовували тексти Метастазіо. Його праці відмічені піднесеністю художніх образів, тонкою передачею ліричних станів героїв, поетичною вишуканістю мови і композиційною стрункістю. Серед його 27 оперних лібретто , неодноразово втілених в музиці:
13 травня Даніель Карлсон Соландер — шведський ботанік та зоолог, натураліст, один з «апостолів Ліннея», учасник першої подорожі Джеймса Кука.
22 травня Фредеріка Кароліна Луїза Гессен-Дармштадтська — принцеса Гессен-Дармштадтська, донька принца Георга Вільгельма та графині Лейнінген-Фалькенбурзької Марії Луїзи, дружина принца Мекленбург-Стреліцького Карла.
21 червня Георг Вільгельм Гессен-Дармштадтський — принц Гессен-Дармштадтський, другий син ландграфа Гессен-Дармштадту Людвіг VIII та Шарлотти Ганау-Ліхтенберзької.
1 липня Чарльз Вотсон-Вентворт — британський політичний діяч; 9-й і 13-й прем'єр-міністр Великої Британії у 1765-66 та у 1782 році відповідно.
13 вересня Микола Василь Потоцький — польсько-український магнат, меценат, скандаліст XVIII століття, урядник Речі Посполитої. Староста Канівський , корсуньський, богуславський, воєводич белзький, мальтійський кавалер
17 вересня Фарінеллі — уславлений італійський співак-кастрат.
28 жовтня Шарлотта Амалія Данська — принцеса Данії та Норвегії з Ольденбурзької династії, донька короля Фредеріка IV та принцеси Мекленбург-Ґюстровської Луїзи. На її честь названо палац Шарлоттенлунд
21 листопада Жак де Вокансон — французький механік та винахідник.
7 грудня Гайдар Алі — султан Майсура у 1761–1782 роках.