1782 рік в історії

Події 1782 року в хронологічному порядку

7 січня Відкрився перший американський комерційний банк, Bank of North America
6 травня Відкрито першу дорогу із Росії до Грузії
18 червня У Швейцарії зафіксований останній відомий випадок страти за чаклунство (страчена Ганна Гельді)
20 червня Затверджена Велика державна Печатка США

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в 1782 році

29 січня Даніель Обер — французький композитор, майстер французької комічної опери, основоположник жанру французької «великої опери», автор колишнього французького гімну «La Parisienne».
18 березня Джон Колдвелл Келхун — один з найвпливовіших політиків у історії США, головний ідеолог рабовласницької політики південних штатів і лобіст їхніх інтересів у федеральному уряді. Перший віце-президент США, що народився після проголошення незалежності, і один з двох , що пішли у відставку. Його ідеї використовувалися для обґрунтовування сецесії південних штатів та створення КША
8 травня Паскевич Іван Федорович — російський військовий діяч українського походження, генерал-фельдмаршал , граф Ериванський , найясніший князь Варшавський.
26 липня Джон Філд — ірландський композитор і піаніст. Значну частину життя провів у Росії
27 жовтня Ніколо Паганіні — італійський скрипаль-віртуоз, композитор та гітарист.
13 листопада Есаяс Теґнер — шведський поет, єпископ, член Шведської академії, член Шведської королівської академії наук. Видатний представник шведського романтизму, гуманіст, автор одного з найвідоміших і найбільш перекладаних творів шведської поезії — «Саги про Фрітьофа». Упродовж ХІХ століття Теґнера вважали батьком сучасної шведської поезії. Його й досі називають першим сучасним шведом
5 грудня Мартін Ван Бюрен — восьмий президент Сполучених Штатів Америки з 1837 по 1841 р.

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в 1782 році

1 січня Йоганн Крістіан Бах — німецький композитор, представник бароко і рококо. Одиннадцятий і наймолодший з синів Йоганна Себастьяна Баха
17 березня Даніель Бернуллі — швейцарський учений, син Йоганна Бернуллі.
12 квітня П'єтро Метастазіо — італійський поет і драматург-лібреттист. З 1730 придворний поет у Відні. Створив класичні зразки оперного лібретто в жанрі опери-серіа. Майже всі композитори 18 століття, що писали на історичні і міфологічні сюжети, а також пасторалі, серенади, кантати, використовували тексти Метастазіо. Його праці відмічені піднесеністю художніх образів, тонкою передачею ліричних станів героїв, поетичною вишуканістю мови і композиційною стрункістю. Серед його 27 оперних лібретто , неодноразово втілених в музиці:
13 травня Даніель Карлсон Соландер — шведський ботанік та зоолог, натураліст, один з «апостолів Ліннея», учасник першої подорожі Джеймса Кука.
1 липня Чарльз Вотсон-Вентворт — британський політичний діяч; 9-й і 13-й прем'єр-міністр Великої Британії у 1765-66 та у 1782 році відповідно.
17 вересня Фарінеллі — уславлений італійський співак-кастрат.
7 грудня Гайдар Алі — султан Майсура у 1761–1782 роках.