1695 рік в історії

Події 1695 року в хронологічному порядку

31 липня Запорожці Михайла Самойленка разом з російськими військами взяли штурмом Кизи-Кермен, а слідом і Тавань
31 грудня В Англії ввели податок на вікна (щоби не платити, дехто з мешканців просто заклав їх цеглою)

Люди, що народилися в 1695 році

3 травня Анрі Піто — французький математик та інженер-гідравлік, член Французької АН і Лондонського королівського товариства.
2 грудня Андрій-Станіслав Залуський — державний діяч Речі Посполитої, священик і єпископ Римо-Католицької Церкви. Представник шляхетського роду Залуських гербу Юноша. Народився в Єдлінську, Польща. Син Олександра-Йосифа Залуського й Терези Потканської. Прийняв священство 1708 року, став краківським каноніком. Випускник Римського університету, доктор. Великий канцлер коронний , сенатор. Єпископ плоцький , луцький , хелмінський і краківський. Видав ряд синодальних постанов із метою налагодити внутрішній лад католицького духівництва в Короні Польській. Займався благодійництвом і меценатством, підтримував науковців. Допомогав брату Йосифу-Андрію створити бібліотеку Залуських, першу громадську бібліотеку в країні. Помер у Кракові, Польща. Похований у Кафедеральному соборі святих Станіслава і Вацлава

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в 1695 році

4 січня Франсуа-Анрі Монморансі-Люксембург — французький аристократ, військовий діяч, маршал та пер Франції.
6 січня Крістіан Альбрехт (герцог Гольштейн-Готторпу) — представник німецької знаті з династії Гольштейн-Готторпів, архієпископ Любека у 1655—1666, герцог Гольштейн-Готторпу у 1659—1695 роках.
6 лютого Ахмед II — двадцять перший султан Османської імперії , син Ібрагіма I, брат Сулеймана II і Мехмеда IV.
13 квітня Жан де Лафонтен — французький поет, байкар, родоначальник нового виду байки у світовій літературі. Член Французької академії з 1684
17 квітня Хуана Інес де ла Крус — Асбахе і Рамірес де Сантільяна , більш відома як Сестра Хуана Інес де ла Крус - мексиканська поетеса, черниця-єронімітка.
8 липня Християн Гюйгенс — нідерландський фізик, механік, математик і астроном, винахідник маятникового годинника з анкерним обмежувачем, автор хвильової теорії світла та праць з оптики і теорії імовірності, відкривач кільця Сатурна і його супутника.
21 листопада Генрі Перселл — англійський композитор ірландського походження епохи бароко.