1694 рік в історії

Події 1694 року в хронологічному порядку

27 липня Актом парламенту заснований Банк Англії

Топ 7 найвідоміших людей, що народилися в 1694 році

3 січня Павло Хреста — італійський священик, містик, католицький святий, засновник Ордену Пасіоністів.
28 січня Пітер Коллінсон — британський ботанік, натураліст та квакер.
4 червня Франсуа Кене — французький економіст, засновник школи фізіократів. Відомий своєю працею «Економічна таблиця» , в який виклав основні ідеї «фізіократії». Також, він запровадив у суспільствознавчі науки термін «економічний аналіз»
26 червня Георг Брандт — шведський хімік, відкрив хімічний елемент кобальт — перший метал, котрий не був відомий у давнину.
2 липня Шарлотта Крістіна Брауншвейг-Вольфенбюттельська — дочка герцога Людвіга Рудольфа Брауншвейг-Вольфенбюттельського з династії Вельфи, дружина царевича Олексія Петровича, мати імператора Петра II, тітка імператриці Марії-Терезії і королеви Пруссії Єлизавети Крістіни, дружини Фрідріха ІІ.
25 вересня Генрі Пелем — британський державний діяч, член партії вігів, 3-й прем'єр-міністр Великої Британії.
21 листопада Вольтер — французький письменник і філософ-деїст.

Топ 7 найвідоміших людей, що померли в 1694 році

6 січня Франческо Морозіні — 108-й венеціанський дож. Представник аристократичного роду Морозіні
25 січня Наришкіна Наталія Кирилівна — московська цариця, друга дружина царя Олексія Михайловича, мати Петра I, донька боярина Кирила Наришкіна.
20 лютого Кульчицький Юрій-Франц — козак запорожець, замолоду пішов на Січ, під час одного з походів потрапив до турецького полону, де досконало вивчив турецьку мову. В Акермані, тепер Білгород-Дністровський, став товмачем у «Орієнтальній Торговій Компанії», яку заснували віденські купці. 1678 став імпортером східних товарів у Відні. Прославився своїм героїчним вчинком – погодився передати листи з оточеного Відня до герцога Лотарингського Карла V, в яких повідомлялося цісареві Леопольдові про становище в місті, і повернутися з новинами до Відня. Цей героїчний вчинок посприяв зняттю облоги Відня османськими військами , за що отримав титул «Цісарський товмач» , постійну платню та помешкання. Заснував у Відні каварню "Під синьою пляшкою", де каву подавали за особливим рецептом, який тепер відомий як «віденська кава»
8 серпня Антуан Арно (син) — французький богослов, філософ, логік та математик. Вивчав спершу юридичні науки, а пізніше під впливом Сен-Сірана та Янсена займався богослів'ям
26 жовтня Самуель (Самуїл) фон Пуфендорф — німецький юрист, політичний мислитель, державний діяч та історик; за декілька місяців до смерті удостоєний титулу барона. Вважається засновником світської юридичної науки та доктрини природного права в Німеччині
28 листопада Мацуо Басьо — японський поет періоду Едо. Традиційно вважається одним з найвизначніших поетів хайку, а також найвідомішим поетом Японії періоду Едо. За життя Мацуо Басьо прославився через свої твори у жанрі хайкай но ренґа, проте нині, після століть досліджень і коментарів, він відомий завдяки коротким і чітким хайку. Його поезія відома у багатьох країнах світу і перекладена на багато мов, а в Японії твори Басьо відстворені на пам'ятниках і у визначних місцях
28 грудня Марія II (королева Англії) — правила Англією, Шотландією та Ірландією з 1689 року до смерті.